فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

مواضع دکتر نگهبان در موافقت با بودجه ۹۵

  ۱۲۶۸۱۹_Origبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود نگهبان سلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵، در جلسه علنی امروز مجلس (۲۲ فروردین ۹۵) گفت: بودجه سال ۹۵ که اولین بودجه بعد از رهایی از تحریم‌های کشورهای غربی است، فرصت بسیار مغتنمی برای اقتصاد کشور است که در حوزه‌های مختلف، دارای ویژگی‌های بارز و برجسته‌ای است.

  وی افزود: یکی از ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۵، شفافیت، جامعیت و در نظر گرفتن شرایط کشور و توجه به شعار سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)‌ است. نکته مهمی که در لایحه بودجه سال ۹۵ لحاظ شده، تمهیدی است که برای رفع مشکل تأمین مالی بانک‌ها اندیشیده شده است. از جمله مواردی که در این حوزه می‌توان به آن اشاره کرد افزایش سرمایه بانک‌های دولتی از محل منابع ناشی از واگذاری سهام دولت نزد بانک‌هاست که این افزایش سرمایه بانک‌های دولتی در بخش‌های مختلف، باعث رشد توسعه می‌شود.

  نماینده مردم خواف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه ۹۵ توجه خاصی به بخش مسکن شده، با توجه به مشکلاتی که در حوزه مسکن و ارائه تسهیلات به جوانان برای ساخت و ساز مسکن وجود دارد، شرایط بسیار خوبی در لایحه بودجه برای این مورد پیش‌بینی شده است.

  سلامی خاطرنشان کرد: اختصاص ۴٫۸ میلیارد دلار سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش خصوصی در حوزه های بالادستی نفت و گاز و همچنین در حوزه‌های حمل و نقل از ویژگی‌های بارز بودجه سال ۹۵ است.

  وی افزود: افزایش بودجه عمرانی، از دیگر نقاط مثبت لایحه بودجه ۹۵ است که همواره مورد تأکید نمایندگان قرار دارد. حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان برای بخش عمران در نظر گرفته شده که قطعا این اختصاص اعتبار سبب رشد و توسعه کشور به ویژه تکمیل پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها و استان‌ها می‌شود.

  نماینده مردم خاف در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: خوشبختانه در لایحه بودجه ۹۵ با کمک کمیسیون تلفیق ۳ دهک پردرآمد جامعه از دریافت یارانه حذف شده‌اند که درآمد حاصل از این بخش، برای دو حوزه بسیار مهم تولید و اشتغال اختصاص می‌یابد.

  سلامی خاطرنشان کرد: توجه به حوزه فرهنگ و همچنین آسیب‌های اجتماعی که در جامعه با آن مواجه هستیم، از دیگر نکات برجسته در بودجه ۹۵ است، علاوه بر این ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرده که قطعا رشد و توسعه را به این بخش به ویژه در استفاده از روش‌های نوین آبیاری و سایر موارد در این حوزه اختصاص پیدا خواهد کرد.

  وی افزود: در بودجه سال ۹۵ به دولت این اجازه داده شده تا ۵۰ میلیارد دلار فاینانس در راستای رفع مشکلات مالی کشور استفاده کند که این اقدام هم کمک بسیار خوبی برای رشد و توسعه کشور است.

  نماینده مردم خواف در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در خصوص بدهی دولت به پیمانکاران نیز در بودجه از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی و همچنین انتشار اوراق خزانه اسلامی، بابت بازپرداخت بدهی به پیمانکاران این مشکل مرتفع شده که دولت بتواند بدهی خود را به بخش خصوصی بازپرداخت کند.

  سلامی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و همچنین اعتباراتی که در بخش‌های مختلف برنامه ریزی شده از دیگر ویژگی‌های بارز بودجه ۹۵ است.

  وی افزود: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه علم و فناوری در این حوزه، و افزایش اعتبار تا سقف ۲۰۰ میلیون دلار برای صندوق حمایت علم و فناوری از دیگر ویژگی‌های بارز بودجه سال ۹۵ است. همچنین در بودجه سال ۹۵، توجه ویژه‌ای به پرداخت مطالبات بازنشستگان،‌ تأمین اعتبار برای افزایش حقوق این قشر از جامعه از ۷ میلیون ریال به ۹ میلیون ریال و تأمین اعتبار برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و افزایش حقوق مزایای آنان و همچنین تأمین اعتبار برای جذب بیش از ۳۰ هزار نفر در حوزه‌های بهداشت و آموزش و همچنین اعتباراتی که برای حوزه سلامت در نظر گرفته شده، صورت گرفته است.

  نماینده مردم خواف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تقویت اعتبارات حوزه دانشگاهی، تقویت منابع لازم برای ارتقای بنیه سازمان امور مالیاتی، تقویت اعتبارات لازم برای جوایز صادراتی، کاهش سهم نفت در بودجه از ۲۶٫۴ درصد در سال ۹۴ به ۲۵٫۶ درصد در لایحه بودجه ۹۵ و تقویت بنیه دفاعی از دیگر نکات برجسته‌ای است که در لایحه بودجه ۹۵ به آن پرداخته شده است.

  منبع :http://www.ghatreh.com/news/nn31100250/%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 12:04 | توسط : admin | بازدیدها : 877 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030