فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر نگهبان در همایش شوراهای اسلامی شهرستان رشتخوار

  ۶۱۳۶۷۷۰۶۰۵۱۵۷۱۷۰۶۹۳۳

  سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
  همایش شوراهای اسلامی شهرستان رشتخوار با حضور نماینده ، فرماندار ، بخشداران ، ائمه جمعه و جماعت ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهرستان رشتخوار در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد . دکتر نگهبان در این مراسم به اهمیت و جایگاه شورا در مدیریت امور شهر و روستا پرداخت و از تلاش شوراهای اسلامی برای پیگیری مطالبات مردم قدر دانی کرد .

  وی در بخش دیگری از بیاناتش به گزارش عملکرد خود پرداخت و در بحث اشتغال که از مطالبات مردم و نیاز جوانان و جامعه امروز است به اهمیت شهرستانهای خواف و رشتخوار در تحولات اقتصادی استان و جذب بیشترین سهم سرمایه گذاریهای استان در این منطقه اشاره کرد و نوید بهبود اوضاع اشتغال و معیشت مردم با فعال شدن کارخانه های کنسانتره و گندله در شهرستان خواف و کارخانه های فولادی در مجتمع های فولادی رشتخوار داد . وی گفت باید مجتمع های فولادی در رشتخوار به بهره برداری برسد تا ضمن تکمیل زنجیره تولید فولاد در این منطقه باعث پایداری اشتغال باشد .
  دکتر نگهبان با اشاره به وضعیت حمل و نقل جاده ای و مشکلات مردم در ترافیک جاده ای به آغاز عملیات چهار بانده شدن جاده خواف- رشتخوار- تربت حیدریه اشاره کرد و گفت امید است این پروژه تا سال ۹۵ به بهره برداری برسد . همچنین جاده خواف- قاین و خواف تایباد و دوچاهی جنگل به باغ بخشی جهت تسهیل رفت و آمد و افزایش امنیت، تعریض بهسازی و آسفالت شده است . برای آسفالت جاده های روستایی قیر رایگان گرفته شده که امید است تا پایان سال ۹۵ هیچ جاده ای در سطح شهرستان بدون آسفالت نباشد .
  دکتر نگهبان از مسولان اجرایی شهرستان خواست تا در ارائه آمارها دقت نظر به خرج دهند چرا که ارائه آمار اشتباه در گذشته سبب شده است اعتبارات شهرستان از ماده ۱۸۰ درسال ۹۳ تنها یک میلیارد و صد میلیون تومان باشد که وی با طرح تحقیق و تفحص از معاونت راهبردی رئیس جمهور این مبلغ را تا ۶ میلیارد تومان جبران کرده است .
  نماینده خواف و رشتخوار با اشاره به سفر وزیر بهداشت به شهرستان رشتخوار گفت در حالی که در گذشته وزارت با فعال کردن و بهره برداری از بیمارستان رشتخوار موافق نبوده است اما دعوت از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای حضور در شهرستان و بازدید از بیمارستان موجب تغییر دیدگاه شده و مبلغ ۳ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان و نیز یک دستگاه آمبولانس برای شهرستان رشتخوار از دستاوردهای این سفر بوده است .
  دکتر نگهبان با اشاره به اهمیت راه آهن در شکوفایی و رونق اقتصادی ، افتتاح ایستگاه راه آهن رشتخوار با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال ۹۳ را از فرصت های توسعه شهرستان دانست .وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اعتبار ۱۲۰ میلیون تومانی در سالهای ۹۳ و ۹۴ برای ادامه راه آهن از سنگان تا هرات -که حدود ده سال متوقف بوده است-بتواند تا پایان ۹۵ به بهره برداری رسیده احیاگر جاده ابریشم قدیم باشدو به رونق و تحول اقتصادی منطقه کمک کند .
  خالقدادعرب فرماندار رشتخوار در این مراسم گفت شوراها بهترین نماد دموکراسی است وقتی شورایی به اتاق من می آید تصورم اینست که این فرد نماینده جمعیت یک روستا یا شهر است . وی خطاب به شورا های اسلامی گفت مطالبات مردم را با دادن قولهای غیر ممکن و غیر اجرایی بالا نبرید و در حد توان و امکان انتظارات را پیگیری کنید . عرب تاکید کرد رشتخوار نیازمند تولید ثروت است و باید اشتغال پایدار ایجاد کنیم .

  حسینی رئیس شورای اسلامی شهرستان در این مراسم از همکاری و همراهی نماینده و فرماندار قدردانی کرد و گفت با همکاری دکتر نگهبان شورا توانسته است دیدارهایی با ۶ وزیر و دفتر ریاست جمهوری داشته باشد که این سطح از همکاری و همراهی جای تقدیر و تشکر از نماینده خواف و رشتخوار دارد . وی از عرب فرماندار رشتخوار به سبب مورد مشورت قرار دادن شوراها بویژه قبل از حضور مسئولان کشوری و استانی قدر دانی کرد. رئیس شورای شهرستان از مسئولین اجرایی شهرستان خواست با شوراهای اسلامی با خوشروئی بیشتر رفتار کنند چرا که شوراها پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند و هر عضو شورا نماینده ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر است .
  چوپی رئیس شورای اسلامی شهر رشتخوار ضمن بیان چالشهای نظام شورایی از نگاه مثبت فرماندار به نظام شورایی تشکر کرد . وی نیز از پیگیریهای نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار جهت پیگیری اصلاح سهم شهرستان رشتخوار از ماده ۱۸۰ و زمینه سازی دیدار شوراهای اسلامی و معتمدین شهرستان با وزرای دولت در تهران و نیز شهرستان قدر دانی کرد .
  دکتر یعقوبی رئیس شورای اسلامی شهر جنگل در این مراسم گفت انتظار ما اینست که اگر شوراهای اسلامی مشکلاتی را منتقل می کنند ، مسئولان اجرایی حمل بر دخالت در امور اجرایی نکنند. وی از رئیس کمیته امداد و رئیس اداره بهزیستی شهرستان به سبب اینکه بیشترین ارتباط را با شورا داشته اند قدر دانی کرد و این عامل را سبب موفقیت انها دانسته ابراز امیدواری کرد سایر مسئولان اجرایی نیز ارتباط بیشتری با شوراهای اسلامی داشته باشند . وی از ارتباط خیلی خوب فرماندار با شوراهای اسلامی قدر دانی کرد.
  دکتر یعقوبی از نماینده خواف و رشتخوار به دلیل ارتباط و همکاری با شورا ها قدر دانی کرد و از دکتر نگهبان به سبب پیگیری مطالبات جنگل بویژه در حل مشکل اسناد مالکیت شهر جنگل که سال هاست لاینحل مانده بود تشکر کرد .

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 12:06 | توسط : admin | بازدیدها : 1404 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030