فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

فقر در روستاهای موسوم به چهارده بخش جنگل شهرستان رشتخوار

  روستاهای فیض آباد ، ابراهیم آباد ، سعدآباد و محرم آباد در بخش جنگل شهرستان رشتخوار از محروم ترین روستاهای شهرستان رشتخوار هستند .
  این روستاها که در اطراف جاده سه راهی جنگل به شهر جنگل واقع شده اند به دلیل محرومیت از حقآبه سد شهید یعقوبی و نیز خشکیدن قنوات هیچگونه منابع آبی برای فعالیت کشاورزی در اختیار ندارند

  و به دلیل خشکسالی های پیاپی و نیز تخریب منابع طبیعی و مرتعی اطراف روستا فعالیت دامداری به شدت کاهش یافته و در مواردی دامداران دام های خود را از دست داده اند و بدین ترتیب اشتغال در کشاورزی و دامداری به حداقل خود رسیده است . در پی این عوامل جوانان این روستاها به امید اشتغال روانه شهر ها شده اند و این فرآیند سبب کاهش جمعیت شده به نحوی که بر جمعیت دانش آموزی نیز تاثیر گذاشته و به دلیل نرسیدن تعداد دانش آموزان به حد نصاب ، تعطیل شده اند .
  چهارشنبه ۱۱ شهریور۱۳۹۴ دکتر نگهبان سلامی به همراه عرب فرماندار شهرستان رشتخوار و مسئولان اجرایی طی سفر به این روستاها از نزدیک با اهالی این روستاها و نیز روستاهای شعبه و فاضلمند دیدار کرده و پیرامون مشکلات جاری به بحث و بررسی پرداختند .
  دکتر نگهبان سلامی در دیدار با مردم این روستاها از سفر قریب الوقوع معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در ۲۲ شهریورماه ۹۴ به شهرستانهای خواف و رشتخوار خبر داد و گفت این سفر که با هدف توجیه و تبیین فقر در روستاهای حوزه انتخابیه و لزوم توجه هر چه بیشتر به روستاها انجام می شود قطعا خیرات و برکات خوبی به دنبال خواهد داشت و برای اطلاع هر چه بهتر مسئولان ارشد دولت از اوضاع نابسامان روستائیان ،بازدید ایشان از روستاهای چهارده در برنامه قرار خواهد گرفت .

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 12:01 | توسط : admin | بازدیدها : 863 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030