فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر نگهبان در نماز جمعه شهر سنگان

  IMG_1356-1024x682جمعه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۴ ، دکتر نگهبان نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار پس از حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ، با حضور در مسجد جامع شهر سنگان در جمع نمازگزاران به سخنرانی پرداخت . پیش از سخنرانی نماینده مجلس ، خداپرست عضو شورای اسلامی شهر سنگان به ارائه مشکلات و انتظارات مردم پرداخت و از تلاشهای و پیگیریهای نماینده و مسئولان تشکر کرد .

  دکتر نگهبان در ابتدای سخنانش به اهمیت منطقه به لحاظ نعمتهای خدادادی معادن و انرژی باد اشاره کرد و ضمن اشاره به اهمیت آنها در توسعه منطقه و شرق کشور ، به ضرورت فراهم نمودن زیرساختها برای تسریع فرآیند رشد و توسعه پرداخت .
  نماینده مجلس شورای اسلامی به بحث مهم اشتغال پرداخت و با توجه به وجود نیروی کار بومی فراوان در منطقه و وجود نیروهای غیر بومی که در فعالیتهای صنعتی و معدنی منطقه بکار گرفته شده اند گفت در گذشته از سرمایه گذاران بخصوص در شرکتهای پلاسری تعهد لازم برای جذب نیروی کار بومی گرفته نشده است . وی با اشاره به سرمایه گذاری های جدید در حوزه فعالیتهای معدنی و احداث کارخانه های کنسانتره و گندله گفت از این سرمایه گذاران تعهد گرفته شده است تا ۸۰ درصد نیروی خود را از نیروهای بومی منطقه جذب کنند . همچنین به منظور پرورش نیروی علمی لازم برای فعالیتهای حوزه معادن از دوسال قبل دانشگاه معدن را در شهر سنگان راه اندازی کرده ایم.
  دکتر نگهبان به کاهش قیمت جهانی سنگ اشاره کرد و گفت دلیل اصلی عدم فعالیت شرکتها و بیکار کردن نیروی کار کاهش قیمت جهانی سنگ است . وی تاکید کرد رایزنی شده است که شرکتهایی که تا سه ماه هیچ فعالیتی نکنند مجوز آنها لغو شده و این فرصت در اختیار سرمایه گذاران جدید که حاضر به ادامه فعالیت باشند قرار گیرد .
  نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیروی طبیعی تونل باد منطقه گفت طرحی برای تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق بادی دراین منطقه در دست اجرا است که برق تولید شده از نیروگاه های بادی ضمن تامین نیاز شهرستان برای فروش به افغانستان و تامین نیاز برق کشور قابل استفاده است .
  وی با توجه به امکان سرمایه گذاری برای فعالیت در انرژی های نو از سرمایه گذاران بومی دعوت کرد تا در این حوزه نیز سرمایه گذاری کنند .
  دکتر نگهبان جهت مشارکت هر چه بیشتر مردم و سهیم شدن آنها در منافع ناشی از تحولات اقتصادی منطقه از سرمایه گذاران خواست به فکر تاسیس شرکتهایی باشند که بتواند با شرکتهای سرمایه گذار در احداث کارخانه ها مشارکت کنند .
  نماینده مردم خواف و رشتخوار در مورد اختصاص محدوده ای معدنی به مردم سنگان گفت پیگیریهایی در استان و تهران انجام شد و با واگذاری محدوده موافقت شد اما قانون معادن در سال ۹۱ تغییر کرد و واگذاری محدوده بدون تشریفات قانونی برگزاری مزایده ممنوع شد اما تلاشها و پی گیری های مداوم باعث شد این موضوع با واگذاری محدوده با انجام تشریفات محدود که فقط شرکتهای بومی در آن حق شرکت داشته باشند صورت گیرد که محدوده پیشنهادی از مرغوبیت ماده معدنی مناسب برخوردار نبوده و بدنبال آن هستیم که با توجه به آنکه محدوده ها در گذشته ثبت شده و عرصه بر ما تنگ شده است ، هر منطقه ای که از مرغوبیت بهتر برخوردار باشد در اختیار مردم قرار گیرد .
  دکتر نگهبان با توجه به ظرفیتهای منطقه و آغاز مجدد ادامه احداث خط ریلی ایران به افغانستان که در سال ۹۳ و ۹۴ مبلغ ۱۲۰ میلیارد اعتبار برای آن دریافت شده است و دولت متعهد شده تا پایان ۹۵ آن را تکمیل کند گفت داشتن مرز مشترک با کشور افغانستان که در گذشته یک تهدید بود امروزه به عنوان یک فرصت و نعمت شناخته می شود که با تصویب منطقه ویژه اقتصادی که در دولت انجام شده است گام مهمی در تحول اقتصادی منطقه خواهد بود . اولین مزیت منطقه ویژه برای این منطقه استقرار گمرک سنگان است که تحول بزرگ اقتصادی در منطقه صورت خواهد گرفت
  وی در مورد ارتقائ سنگان به شهرستان که از موضوعات مطرح شده توسط شورای اسلامی سنگان است ، این امررا بدون داشتن زیر ساختها و شاخصهای لازم در حوزه های مختلف غیرممکن دانست .
  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین اعتبار برای شهرداری گفت باتوجه به اهمیت ورودی شهر سنگان و دشواری تردد در جاده قدیم مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای احداث باند دوم ورودی شهر سنگان جذب شد و با تلاش برای واقعی سازی میزان مالیات بر ارزش افزوده که در اختیار شهرداری قرار میگیرد و نیز سه برابر کردن اعتبارات دولتی شهرداری ، مبالغ چند میلیاردی در اختیار شهرداری ها قرار گرفته است تا در زیبا سازی مبلمان و ساختار شهری موثر واقع گردد.
  وی در مورد وضعیت آب شرب شهر سنگان که چگونگی کم و کیف ان را باعث شرم دانست گفت «وزیر نیرو را کنار محل یرداشت آب شرب سنگان آوردم تا ببیند و بداند که مردم یک شهر صنعتی و معدنی نبایستی چنین وضعی داشته باشند » وی در این زمینه تصریح کرد از اعتبارات ماده ۱۸۰ مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص دادیم و مجوز حفر چاه گرفتیم که با انجام حفاری در عمق ۸۳ متری به سنگ ۷ متری برخورد کرد و امکان ادامه حفاری وجود نداشت و به دنبال این هستیم با اعتباری که امسال نیز در نظر گرفته ایم بتوان این مشکل را سریعتر برطرف کرد.
  دکتر نگهبان از دعوت وزرای دولت و سفر آنها به شهرستان جهت شناساندن هر چه بهتر ظرفیتها و نیز کمبودهای حوزه انتخابیه یاد کرد و گفت از چندین وزیری که تا کنون به شهرستان دعوت کرده ایم ۳ وزیر را به شهر سنگان آورده ایم تا از نزدیک مشکلات و شرایط مردم را ببیند تا بتوانیم در جذب اعتبارات با آنها رایزنی لازم را داشته باشیم .
  وی در مورد حوزه ورزش سنگان گفت برای تکمیل سالن ورزشی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشتیم و اخیرا مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای کفپوش سالن ورزشی اختصاص دادیم تا جوانان بتوانند در مسابقات رمضان از آن استفاده کنند .

  IMG_1356-1024x682

  IMG_1318-1024x768

  IMG_1325-1024x768

  IMG_1326-1024x682

  IMG_1330-1024x682

  IMG_1343-1024x682

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 11:59 | توسط : admin | بازدیدها : 1941 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030