فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

همایش روز ملی شوراها در شهرستان خواف

  پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ به مناسبت روز ملی شوراها همایش شوراهای اسلامی شهرستان خواف با حضور دکتر نگهبان نماینده مردم شهرستانهای خواف و رشتخوار ، دکتر پهلوان نژاد فرماندار شهرستان خواف ، حجت الاسلام رمضانپور امام جمعه شهرستان ، مولوی خواجه صدرالدین احراری امام جمعه شهر خواف ، بخشداران ، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا ، شهرداران و دهیاران در محل سالن شهید مدرس شهرستان خواف برگزار شد .

  دکتر پهلوان نژاد در این مراسم ضمن بررسی و تشریح اهمیت و روند شکل گیری شوراها خاطر نشان کرد با توجه به سال همدلی و همزبانی توقع از شورا بیش از همدلی و هم زبانی است و باید اعضای شورا انسجام داشته باشند چرا که وقتی ۳ نفر اعضای شورا در یک روستا بین خود اتحاد نداشته باشند چطور می توانند با روشهای کدخدا منشی مشکلات روستا را حل کنند . وی گفت کسی که در مسولیت و جایگاهی قرار گرفته است حق ندارد نظر شخصی خود را اعمال کند و باید در تصمیمات منافع عموم را لحاظ کند . فرماندار خواف با اشاره به اشتغال و تک بعدی شدن اشتغال در سالهای اخیر با تکیه بر معادن سنگ آهن سنگان ، از شوراها خواست تا زمینه های متنوع اشتغال را شناسایی کرده و با توجه به دستورالعمل جدید در خصوص تعاونی ها که در صورت عضویت ۲۰۰ نفر در یک تعاونی روستایی امکان ارایه تسهیلات تاسقف دلخواه وجود دارد ، مردم را به سمت اشتغال در زمینه های مختلف سوق دهند تا زمینه تنوع و پایداری در اشتغال فراهم شود .

  دکتر نگهبان سلامی ضمن تبریک ایام روز ملی شوراها ، معلم و روز مرد به تشریح جایگاه و اهمیت شورا در پیگیری مشکلات مردم پرداخت و گفت تماسهای مداوم اعضای محترم شورا ها ی شهر و روستا که منعکس کننده و پی گیری کننده مطالبات مردم است با نماینده در راستای پیگیری مطالبات به حق مردم موجب پیگیری بهتر و جدی تر مشکلات مردم شده است و در این راستا به توضیح بخشی از عملکرد خود پرداخت و با توجه به حضور شوراها ، شهرداران و دهیاران گفت شاید این سوال مطرح باشد که برای شهر یا روستای ما چه شده است ؟ که در پاسخ به این سوال باید گفت تلاش شده است تا به لحاظ اعتبارات به شهر داریها و دهیاریها بیشترین توجه شده باشد و با پیگیری حقوق قانونی از محل درآمد معادن مبالغی به حساب شهرداریها و دهیاری ها واریز شده است که تا کنون بی سابقه بوده و اعتبارات دریافت شده از این محل سبب شده است تفاوت ده تا پانزده برابری بین یک روستای با جمعیت مشخص در این شهرستان به نسبت شهرستانهای مجاور ایجاد شود .

  حجت الاسلام والمسلمین رمضانپور امام جمعه شهرستان خواف در این همایش با اشاره به نام گذاری سال ۱۳۹۴ به سال هم زبانی و همدلی دولت و ملت گفت این یک شعار نیست بلکه یک راهبرد است که مارا برای رسیدن به اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی مکلف می کند . ایشان در ادامه خاطر نشان کردند در گذشته شوراها پناه مردم بودند و اولین مراجعه مردم قبل از محاکم قضایی به آنها بود چون آنها را امین خود دانسته و اطمینان داشتند با مراجعه به آنها قطعا جواب مثبت خواهد بود و شوراها را حلال مشکلات می دانستند و امروز نیز همین ایده باید حاکم بر شهرها و روستاهای ما باشد .

  مولوی احراری امام جمعه شهر خواف در همایش روز ملی شورا در شهرستان خواف به اهمیت جایگاه شورا پرداخت و گفت خداوند قبل از ما شورا را با نزول آیات قرآنی و سوره ای به نام شوری ارج نهاده است . ایشان با توجه به روز معلم و روز شورا و با توجه به اینکه تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی معلم نیز هستند خاطر نشان کردند که معلم انسان ساز است و شورا جامعه ساز و وقتی این دو در کنار هم باشند می توانند روستاها و شهر هایی بسازند در خور فهم ، خرد و شان آن مردم . ایشان گفتند شورا رقابتی برای خدمت و با رفاقت است ، شورا تبلور خواسته های ملت است و با مردم و در خدمت مردم بودن باعث تواضع و دوری از تکبر خواهد بود و در مسیر خدمتگذاری باید سعه صدر داشت . نباید از شورا برای تسلط فکر و اندیشه خود بر دیگران استفاده کنیم تا همدلی و همزبانی که توصیه مقام معظم رهبری است در بین مردم عملا نمود پیدا کند .

  غلام رضا زنگنه ریاست شورای شهرستان در این مراسم گفت از آنجایی که شوراها داوطلبانه و با علم و آگاهی این مسولیت را بر عهده گرفته اند باید تلاش کنند رفتار خود با مردم را بهبود بخشیده بسترهای فرهنگی لازم برای تحقق شورا باوری و شورا یاوری را فراهم نمایند

   IMG_0141-1024x682

  IMG_0143-1024x682 IMG_0145-1024x682 IMG_0137-1024x682 IMG_0140-1024x682

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 11:11 | توسط : admin | بازدیدها : 1183 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030