فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر نگهبان در مصلی شهرستان خواف

  bfs

  دکتر محمود نگهبان – نماینده محترم شهرستان های خواف و رشتخوار – در نماز جمعه (۲۸ فروردین ماه ۹۴) اهل سنت خواف، با بیان اینکه امسال بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری به سال “دولت و ملت، همدلی و هم زبانی” نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: مبنای نامگذاری امسال به سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی، بر اساس رخدادها و نیازهایی است که در هر سال احساس می شود، تا کمکی برای رشد و توسعه و اقتدار کشور باشد.

  وی افزود: در همین هفته، جلسه مشترک مجلس و دولت به میزبانی دولت برگزار گردید که صحبت های بسیار مفیدی پیرامون مسائل هسته ای و اقتصاد و معیشت صورت گرفت. تمام سخنرانان این جلسه، بحث اصلی شان اتحاد و انسجام، وحدت و همدلی و اتفاق نظر از تیم هسته ای بود که در برابر قدرت های جهانی انجام دادند.

  وی ادامه داد: آنچه امروز از ناحیه دشمنان شاهد آن هستیم، ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان و تضعیف قوای اسلام است. امیدواریم که با وحدت و همدلی، اختلافات پایان یابد و مسلمانان پیروز شوند.

  آقای نگهبان در بخش دیگر سخنان خویش، گزارشی از عملکرد سه ساله خویش در شهرستان خواف ارائه نمود که خلاصه آن در ذیل نگاشته می شود:

  حوزه راه و شهرسازی

  وی در این زمینه اظهار داشت: در حوزه راه و شهرسازی، حضور وزیر محترم راه و شهرسازی و معاونین ایشان را در شهرستان داشتیم.

  ۱- پروژه راه آهن خواف – سنگان – هرات که شاید سالها در دولت قبل متوقف شده بود، برای اولین بار در سال ۹۳ مبلغ ۷۰ میلیارد تومان و در سال ۹۴ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن تزریق شد که ان شاءالله تا پایان سال ۹۵ از این پروژه عظیم بین المللی بهره برداری خواهد شد.

  ۲- تکمیل و بهره برداری مسیر خواف تایباد که الحمدلله با اعتباراتی که تزریق شد، به بهره برداری رسید.

  ۳- از سه راهی نشتیفان به قائن که مسیر خطرناکی بود، با حضور وزیر محترم و معاونین ایشان، همه پل ها تعریض شد و بخش اعظم آن آسفالت گردید و ان شاءالله تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

  ۴- تعریض جاده قاسم آباد. ۵- احداث باند دوم شهر سنگان و مسیرهای مواصلاتی که در شهر وجود دارد.

  ۶- پروژه چهار بانده شدن مسیر خواف – تربت حیدریه؛ که اعتبار اولیه آن، مبلغ ۷۰ میلیارد تومان است که الان شروع شده و ان شاءالله تا پایان سال ۹۴، فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

  ۷- آسفالت راههای روستایی که قسمت اعظم آن آسفالت شده است.

  ۸- اختصاص قیر رایگان برای پروژه های ناتمام و در اختیار گذاشتن قیر رایگان برای شهرداری ها جهت بهسازی و زیباسازی فضای شهر.

  ۹- گرفتن اعتبارات برای شهرداری ها و سه برابر شدن اعتبارات آنان که بیش از ۱۳ میلیارد تومان از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها تعلق گرفته است.

  حوزه صنعت، معدن و تجارت

  وی در این زمینه خاطرنشان کرد: در مورد معدن سنگ آهن که قبلاً خام فروشی صورت می گرفت و به چین صادر می شد، الحمدلله با جذب سرمایه گذاران و ایجاد کارخانه ها نیاز به صادرات سنگ نباشد و اشتغال پایدار صورت گیرد.

  همچنین در این حوزه، حضور چند مرتبه وزیر محترم و معاونین ایشان در منطقه داشتیم.

  نماینده محترم شهرستان های خواف و رشتخوار در زمینه سه محدوده معدنی برای مردم منطقه اظهار داشت: خوشبختانه سه محدوده معدنی برای مردم تخصیص داده شده است تا در این سه محدوده سهیم باشند و درآمد آن و بدون گرفتن هیچ مزدی، در اختیار آنها قرار داده شود.

  وی افزود: پانزده درصد حقوق دولتی، یکی دیگر از مواردی بود که پیگیری شد که در سال ۹۴ ، ۶ میلیارد تومان برای توسعه و عمران شهرستان گرفته شد. علاوه بر این، مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان از ماده ۱۸۰ که در اختیار نماینده شهرستان بوده، برای پروژه های عمرانی شهرستان، در حوزه آب، راه، آموزش و پروررش، بهداشت و درمان و سایر قسمت ها هزینه شده است.

  حوزه نیرو، آب و برق

  وی در این زمینه اظهار داشت: در این حوزه نیز، سفر محترم وزیر نیرو به همراه شش تن از نمایندگان محترم مجلس در همایش فرصت ها و چالش های فرهنگی اقتصادی میراث های ماندگار را در شهرستان داشتیم که اعتبارات بسیار خوبی جذب کردیم.

  تخصیص ۷۰ میلیارد تومان برای پروژه برق ۴۰۰کیلو ولت نشتیفان که نه تنها برق مورد نیاز شهرستان تأمین می شود، بلکه حتی برق تایباد، تربت جام، قائنات و حتی بیرجند را می شود از اینجا تأمین کرد.

  دکتر نگهبان افزود: در این حوزه تلاش شده است که منطقه ویژه اقتصادی انرژی های نو در شهرستان موافقت شود که الحمدلله مراحل آن انجام شده و مورد موافقت قرار گرفت و فقط باید در مجلس تصویب شود.

  حوزه آموزش و پرورش

  سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف در این زمینه خاطرنشان کرد: در این حوزه، حضور دو وزیر دولت قبل و دولت تدبیر و امید در هفته معلم را داشتیم. بیش از دو میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات موجود آموزش و پرورش، برای ساخت فضاهای آموزشی و پکیج مدارس و بحث گرمایش و سرمایش مدارس اختصاص پیدا کرد.

  حوزه بهداشت و درمان

  وی در این مورد عنوان کرد: در این حوزه نیز حضور وزیر محترم و معاونین ایشان را به شهرستان داشتیم. اعتباراتی که برای بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی بود، اختصاص یافت. مرکز آموزشی سلامت خوشبختانه موافقت شد تا ان شاءالله از سال جدید بتوانیم در برخی از رشته ها دانشجو بپذیریم. درمانگاه تأمین اجتماعی که از خواسته های اصلی ما بود، الحمدلله اعتبار آن با همت علما، شهردار و شورای شهر جذب شد.

  حوزه ورزش و جوانان

  وی اظهار داشت: در این حوزه از آقای خادم – معاون وزیر محترم ورزش – در این شهرستان دعوت بعمل آمد. اعتباراتی برای احداث و راه اندازی سالن کشتی و ورزشی و استخر و … برای شهرستان و دیگر جاها جذب شده است.

  دانشگاه علمی کاربردی در جوار معدن راه اندازی شد تا دانش جویان عزیز با توجه به تحولاتی که طی چند سال دیگر با حضور بیش از ده کارخانه در بخش سنگان که نیاز به ده هزار نیروی فعال دارد، راه اندازی شد.

  وی تأکید کرد: سعی شده در تمام حوزه ها از افراد توانمند بومی و حتی کسانی که در انتخابات گذشته حضور داشتند استفاده شود. فرماندار بومی برای شهرستان انتخاب شد تا مردم احساس آرامش، امنیت و همدلی بیشتر داشته باشند. بخشدار مرکزی از فرزندان توانمند اهل سنت انتخاب شده است. برای بخش های دیگر نیز سعی شده تا از نیروهای بومی استفاده شود.

  دکتر نگهبان در پایان یادآور شد: تمام این اقدامات، با ایجاد جمعی آرام توأم با وحدت و همدلی بین مردم برای پیشرفت منطقه و جامعه بوده است. لذا هر کس بخواهد این امنیت را بر هم زند و باعث اختلاف باشد، قطعاً جایی در این منطقه نخواهد داشت و هر مسئولی و در هر سطحی که باشد قطعاً بایستی از این شهرستان برود. این فعالیت های انجام شده در سایه پشتیبانی و همت مردم عزیز بوده است و بنده زبان گویای شما در مجلس بوده ام.

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 11:10 | توسط : admin | بازدیدها : 1071 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030