فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

گلایه رییس دستگاه قضا از روسای دو قوه

  دیروز (سوم آذرماه) آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رییس قوه قضاییه به نامه رییس قوه مجریه و اظهار نظر رییس قوه مقننه در باره لغو سخنرانی «علی مطهری» در مشهد واکنش نشان داد؛ موضوعی که روزنامه ها از آن به عنوان پس لرزه های دنباله دار یک اتفاق یاد کردند. 

  در این باره، روزنامه «تعادل» نوشت: ماجرای لغو سخنرانی نایب‌رییس مجلس دهم در مشهد هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند؛ بعد از واکنش رییس‌جمهور و رییس مجلس دهم به این موضوع، روز گذشته رییس قوه قضاییه نیز نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان داد و از ارجاع پرونده به معاون اول قوه قضاییه خبر داد. واکنشی که بیشتر «رییس‌جمهور» و «نمایندگان مجلس» را مورد خطاب قرار می‌دهد. 
  «دروغ و شایعه‌سازی علیه دستگاه قضا مایه شرمساری نیست؟!» بخشی از سخنان رییس قوه قضاییه بود که روزنامه «حمایت» به بازتاب آن پرداخت. به نوشته این روزنامه، رییس قوه‌قضاییه با اشاره به شایعه های منتشر شده مبنی بر تصرف در هزار میلیارد تومان از اموال بیت‌المال و واریز آن ها به حساب‌های شخصی وی، این شایعه ها را صد درصد کذب خواند و با انتقاد از روسای قوای مجریه و مقننه به دلیل سکوت در برابر این اتهام‌زنی‌ها و جهت‌گیری در مسائل بسیار کوچکتر گفت: لغو سخنرانی یک نماینده مساله‌ای است که باید در جای خود به آن رسیدگی شود اما آیا شما نباید پس از پخش شایعه علیه رییس قوه‌قضاییه که این شایعه منتسب به وزیر شما نیز شده و در فضای مجازی منتشر شده با توجه به تکذیب صریح وزیر، مسئولیت خود در جهت دفاع از حقوق اساسی و اجرای قانون اساسی را ایفا می‌کردید؟ آیا مسئولیت شما صرفاً برای یک طیف است؟ 
  به گزارش حمایت، وی در ادامه اظهار کرد: آقای رییس‌جمهور فرمودید که لغو این سخنرانی مایه شرمساری است. به نظر شما اینکه نماینده‌ای از فراکسیون امید که به نحوی به شما هم منتسب است، با کمال وقاحت از پشت تریبون مجلس، رئیس قوه‌قضاییه را متهم به واریز هزار میلیارد تومان به حساب شخصی خود کرده است، مایه شرمساری نیست؟! 
  «به شماها هیچ نیاز ندارم» هم عنوان گزارش روزنامه «مردم سالاری» درباره بازتاب گلایه های رییس قوه قضاییه از رییس قوه مقننه بود. در گزارش مردم سالاری به نقل از آملی لاریجانی می خوانیم: من گلایه از رییس مجلس دارم. دیروز در سخنرانی اظهار تاسف کردند ولی گفته قضاوت نمی‌کنم. من به رییس مجلس می‌گویم که در محضر نمایندگان به رییس قوه تهمت زدند شما اظهار تاسف نکردید، البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده. من به حول قوه الهی راهم را ادامه می‌دهم و به شماها هیچ نیاز ندارم. 
  روزنامه سیاست روز هم در یادداشتی با انتقاد از نامه نگاری های صورت گرفته نوشت: عجیب‌ آنکه رئیس قوه مجریه برای نامه یک نماینده مجلس اینقدر عجله می‌کند و سریع پاسخ می‌دهد، اما برای موضوعاتی نظیر حقوق‌های حرام، فساد اداری، رکود در بازار، بحران بیکاری، آلودگی هوا، نقض برجام و... یا اساسا به «سکوت» اعتقاد دارد، یا همه را به «صبر» دعوت می‌کند و یا در موضعی طلبکارانه بر منتقدان می‌تازد. اگر این همه سرعت و صراحت وجود دارد، پس چرا برای مبارزه با فساد یا حل مشکلات معیشتی مردم یا مواجهه با دشمنان جمهوری اسلامی از آن بهره گرفته نمی‌شود؟ راستی اگر به جای یک نماینده همراه دولت، یک نماینده منتقد هم به رئیس‌جمهور نامه می‌نوشت، همین اتفاق می‌افتاد؟ 

  منبع : 
  http://www.ghatreh.com/news/nn34751072/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%B6-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%D9%85

» بازگشت | تاریخ : 1395/09/04 - 14:18 | توسط : admin | بازدیدها : 1351 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030