فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

پیشرفت 90 درصدی پروژه گندله فولاد سنگان خواف/ ضرورت ایجاد خط دوم راه‌آهن سنگان ـ تربت‌حیدریه

  محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خواف، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های قابل‌ توجه در این منطقه تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز در حوزه سنگان خواف به‌ویژه بحث آب است

  وی ادامه داد: رفع این چالش از طریق راهکارهایی مانند استفاده از پساب شهرهای استان، حفر چاه در نقطه صفر مرزی و انتقال آب از دریای عمان برای سه استان شرقی کشور دنبال می‌شود.

  نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بحث کمبود آب در روستاهای خواف و رشتخوار به خاطر خشک‌سالی و مشکلات حوزه کشاورزان و دامداران ازجمله بیمه محصولات کشاورزی و همچنین خرید تضمینی از دغدغه‌های دیگر در این حوزه است.

  نگهبان سلامی بیان داشت: پنج شهر شهرستان خواف با مشکلاتی در حوزه‌هایی مانند بهداشت و درمان و فضاهای آموزشی روبرو هستند به‌طوری‌که کمبود فضای آموزشی استاندارد در این مناطق مشهود است و دانش آموزان در برخی مدارس با قدمت بیش از 40 سال مشغول به تحصیل هستند.

  وی با بیان اینکه در این حوزه چندین طرح زیربنایی و کلان دنبال می‌شود، گفت: پروژه‌هایی مانند راه‌آهن خواف به هرات، چهار بانده شدن مسیر خواف به تربت‌حیدریه، بحث ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خواف، راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره و گندله سنگان در راستای اشتغال‌زایی و طرح‌های فولادی ازجمله طرح‌های زیر بنایی و کلان است.

  عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به بهره‌برداری چندی پیش از راه‌آهن خواف ـ هرات تا ایستگاه مرز ایران و افغانستان با اعتبار 200 میلیارد تومان، اذعان داشت: فاز سه و چهار این پروژه در خاک افغانستان شروع‌شده و کار ریل‌گذاری در حال انجام است که در نوع خود اقدامی قابل‌توجه برای این منطقه، استان و حتی کشور است.

  نگهبان سلامی در ادامه به رفع مشکلات در بخش معادن سطح زمین اشاره کرد و گفت: با تمهیدات وزارت صنعت و بازدیدهای وزیر و دیگر مسؤولان این وزارتخانه، این مسائل تا حد زیادی برطرف شده است.

  وی تصریح کرد: پروژه گندله فولاد سنگان پیشرفتی 90 درصدی داشته که تا چند ماه آینده این پروژه افتتاح خواهد شد.

  نماینده مردم خواف و رشتخوار در خصوص اقدامات انجام‌شده برای استخدام نیروهای بومی منطقه در پروژه‌های این شهرستان یادآور شد: با پیگیری‌های انجام‌شده مقرر شد 100 درصد نیروهای لازم در سطح دیپلم و فوق‌دیپلم از منطقه و برای دیگر تخصص‌ها با اولویت منطقه و استان جذب و استفاده شود.

   

  نگهبان سلامی در ادامه با بیان اینکه رایزنی‌ها برای تأمین گاز و برق در منطقه معدنی سنگان خواف در حال انجام است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دغدغه‌ها در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار بحث حمل‌ونقل است که در این خصوص درخواست ایجاد خط دوم راه‌آهن از سنگان به تربت‌حیدریه و نیز ایجاد فرودگاه مطرح شده است.

» بازگشت | تاریخ : 1395/09/03 - 12:13 | توسط : admin | بازدیدها : 834 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030