فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر قاضی زاده هاشمی ، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهرستان های خواف و رشتخوار

  دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که  برای شرکت در ‘همایش سراسری دفاتر هم اندیشی استادان دانشگاههای کشور ‘ با حضور ۳۰۰ نفر از دبیران این دفاتر که طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در مشهد برگزار شد، به خراسان رضوی سفر کرده است. وی به دعوت دکتر نگهبان نماینده خواف و رشتخوار با توجه به  مشکلات حوزه بهداشت و درمان این حوزه انتخابیه جهت بازدید از بیمارستانها و بررسی مشکلات بهداشتی درمانی آنها ، شامگاه شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ وارد شهرستان خواف شد و مورد استقبال نماینده ، فرماندار و امامان جمعه و مسئولین اجرایی شهرستان قرار گرفت . دکتر قاضی زاده پس از حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان و ادای فاتحه ، به بیمارستان خواف رفت و از بخشهای مختلف این بیمارستان بازدید کرد . پس از بازدید در شورای اداری شهرستان در محل سالن کنفرانس فرمانداری حضور یافت . در ابتدای این مراسم دکتر پهلوان نژاد فرماندار خواف ، ضمن خیر مقدم و تشکر از دولت تدبیر و امید که بیشترین توجه را به بخش بهداشت و درمان داشته است به بیان مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان پرداخت . اهم موارد مطرح شده عبارت بودند از :

  تجهیزات بیمارستانی نظیر سی تی اسکن و سونو گرافی

  کمبود پزشک عمومی و متخصص

  اصلاح نقشه اورژانس بیمارستان به دلیل کمبود فضای فیزیکی

  نیاز به احداث ساختمان برای مراکز بهداشت شهری

  احداث ۱۱۵ شهر خواف

  احداث مراکز بهداشتی درمانی مژن آباد و چهارده

  شبانه روزی شدن مراکز بهداشتی درمانی شهرستان در شهرهای تابعه شهرستان

  نیاز به تجهیز خودروهای دولتی شبکه بهداشت و درمان

  دکتر نگهبان نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار ، در این مراسم به تحولات اقتصادی شهرستان اشاره کرد و گفت با توجه به آینده اقتصادی شهرستان لازم است زیر ساختاهای لازم فراهم شود .

  وی گفت به دلیل وجود معادن و ریزگردهای آن بیماریهای تنفسی بروز پیدا کرده و احداث بیمارستان در شهر سنگان نیازی ضروری است و امیدواریم بتوانیم با کمک شما و معادن شهرستان آن را ایجاد کنیم .

  دکتر نگهبان درادامه گفت: مراکز درمانی که در شهرهای  نشتیفان و قاسم آباد و سلامی وجود دارند مشکلات متعددی دارند و با توجه به نیاز مردم لازم است که تجهیز شوند و به صورت شبانه روزی فعالیت کنند .

  وی گفت در مورد شهرستان خواف و نیاز به تجهیزاتی همچون دستگاه سی تی اسکن و سونوگرافی قبلا در جلساتی که در دفتر شما داشتیم  صحبت شده است و امیدواریم با عنایتی که دارید هر چه زودتر این تجهیزات تامین شود .

  نماینده مجلس شواری اسلامی گفت : تا چندی قبل متخصص زنان و زایمان تنها یک نفر در شهرستان وجود داشت و با عنایتی که شد دو نفر متخصص دیگر اضافه شده است و وضعیت بهتر شده اما باز هم نیاز به پزشک عمومی و متخصص دارد .

  دکتر نگهبان گفت : احداث دو مرکز بهداشتی درمانی مژن آباد و چهارده چندین سال است که تکمیل نشده  است و اگر چه از اعتبار محدود ماده ۱۸۰ به آن اختصاص دادیم اما برای راه اندازی آنها نیاز به مساعدت است .

  دکتر قاضی زاده هاشمی ، وزیر بهداشت -درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت :

  بعد از مراکز دینی بیشترین مجموعه ای که مردم با آن سرو کار دارند و مراجعه میکنند ، بهداشت و درمان است . مردم در این زمینه گرفتاریهای زیادی داشته اند و عقب ماندگی هایی هم هست و انشاالله به تدریج برطرف می شود .

  وی گفت در مورد شهرستان خواف باید گفت یک ده آباد به از صد شهر خراب است . مرکز خواف رابایستی تقویت کرد و مهمترین مشکل شما نیروی انسانی و نیروی متخصص است . وی گفت من شک ندارم که قبل از پایان این دولت ، وضعیت ما از نظر نیروی متخصص وضعیتی کاملا متفاوت از زمان قبل از سرکار آمدن این دولت خواهد داشت .

  هاشمی گفت : بعد از نیروی انسانی  تجهیزات مهم است و ما حتما باید بخاطر مردم برای رفع کمبود تجهیزات و نقایص اهتمام داشته باشیم و از سویی حضور فیزیکی نیرو بدون وسایل و امکانات مشکلی را حل نخواهد کرد و دولت مصمم است که  به سرعت بیمارستانها را تجهیز کند و مشکلی که تا کنون داشتیم تاخیر در دریافت اعتبار بود و الان که اعتبار هست خریدهای دولتی باید در قالب مناقصات باشد و مناقصه چند ماهی طول میکشد . اما اقلامی که تقاضا کردید تا پایان سال باید تعیین تکلیف شود و در اختیار متخصصین قرار بگیرد .

  وی در مورد نیروی انسانی گفت : تصورم این است که نباید کمبود پزشک داشته باشیم ولی اگر ندارید حتما جبران خواهد شد و اگر پزشک در شهرهایی که گفته شد موجود است باید در آنجا بیتوته داشته باشد .

  در مورد سنگان نیز گفت با توجه به اینکه فاصله تا مرکز شهرستان ۳۰ کیلومتر است ، یک بیمارستان را تجهیز کنید –به کمک کسانیکه منابع معدنی را استحصال می کنند انصاف حکم می کند که بخشی از درآمد آن را به حوزه سلامت مردم اختصاص بدهند و با تجهیز بیمارستان در مرکز شهرستان و تجهیز درمانگاه سنگان و تامین وسیله نقل و انتقال مناسب در ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی کمک نمایند .

  وی با تاکید بر اینکه یک ده آباد به از صد شهر خراب است گفت بنا را براین بگذاریم تا مرکز را تقویت کنیم خدمات اولیه درنقاط مختلف ارائه شود  و امکان نقل و انتقال مردم به مرکز را با افزایش آمبولانس تسریع کنیم  .

  وی در ادامه به تامین نیازهای مطرح شده پرداخت و گفت لیست تقاضاهای شما  از سی تی اسکن شروع میشد و تا ساختمان ، نیروی انسانی ، وسیله حمل و نقل و… ادامه داشت  که تامین همه آنها در زمان کوتاه ممکن نیست اما سعی میکنیم لیست شما را از بالا که سی تی اسکن است به تدریج تامیین کنیم.

  دکتر قاضی زاده گفت دولت در شرایط راحتی نیست و مشکلاتی از گذشته به ارث رسیده و قرار نیست که همه مشکلاتی که هست یک ساله و شش ماهه و در همین فرصت کوتاه حل شوند . قطعا آقای دکتر روحانی اهتمام ویژه ای در حوزه سلامت دارد و انشاالله که در ادامه این دولت آرزوهای دولت در بخش سلامت و همه بخشها برای عزت و سربلندی کشور و مردم عزیز و شریف ایران فراهم شود .

  وی در پایان سخنانش از دکتر نگهبان که در مجلس برای کمک به دولت تلاش میکند تشکر کرد و فرماندار را نیز بسیار توانمند دانست و ابراز امیدواری کرد که در سفر بعدی که به خواف داشته باشد از نظر برخورداری از خدمات بهداشتی درمانی با شرایط امروز فاصله چشمگیری ایجاد شده باشد .

  وزیر بهداشت – درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفرش راهی رشتخوار شد و به بازدید از بیمارستان رشتخوار و بررسی مشکلات حوزه بهداشت – درمان آن شهرستان پرداخت .

  آقای عرب ، فرماندار رشتخوار در محل بیمارستان شهرستان رشتخوار موارد ذیل را به عنوان  مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان مطرح کرد  :

  نیاز به صدور مجوز بهره برداری برای بیمارستان شهرستان

  احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ جاده ای

  نیاز به تامین اعتبار برای تکمیل خانه بهداشت و مراکز بهداشت روستاهای زرقری ، درریز، فتح آباد و شهر جنگل

  اختصاص دندانپزشک و آزمایشگاه برای بخش جنگل

  در ادامه  حضور در بیمارستان رشتخوار و بازدید از امکانات آن ، دکتر قاضی زاده به انتقاد از احداث بیمارستانهای زیر ۵۰ تختخوابی  در کشور پرداخت و احداث آنها را به صلاح ندانست . وی در مورد بیمارستان رشتخوار گفت آنچه مربوط به ما است تجهیز کردن بیمارستان و تامین نیروی انسانی است و با توجه به انتظاری که در مردم ایجاد شده است باید زودتر به بهره برداری برسد . اما بخشی از کار که دادن مجوز ، ردیف و استخدام نیروی انسانی است را باید سایر دستگاه ها – دولت و مجلس – کمک نمایند .

  وی با یادآوری اینکه تعداد ۱۷ بیمارستان با شرایط رشتخوار وجود دارد گفت باید نیروی لازم استخدام شود و فرستادن نیروی متخصص بدون سایر نیروها حسنی نخواهد داشت . همچنین از وجود نیروهای موجود در بیمارستان که نیروهای مرکز بهداشت هستند یاد کرد و گفت این نیروها قبلا که در مرکز بهداشت بودند مردم انتظاری در همان سطح داشتند ولی اکنون که در بیمارستان هستند مردم انتظار خدماتی در سطح بیمارستان دارند که امکانش نیست و در نتیجه نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت .

  وی با بیان اینکه  کسیکه  مهارتی کسب کرده نیاز به ادامه دادن در کسب مهارت دارد و جراح اگر مدتی کار نکند هر آنچه مهارت کسب کرده از بین می رود ، نگهداری بیمارستان را از احداث آن مهمتر دانست و گفت اگر بیمارستانی احداث شود و بیمار کافی وجود نداشته باشد پزشک آنجا را رها می کند .

  وی با بیان اینکه چشم و هم چشمی مملکت را به این روز انداخته گفت بنا نیست که همه جا بیمارستان باشد . منابع ما محدود است کشور ثروتمندی نیستیم و باید از منابع محدود با عقل و تدبیر استفاده کرد ، دولت ترجیح می دهد بیت المال را آنگونه که شایسته است استفاده کند. دکتر قاضی زاده تشریح کرد با ید مراکز بهداشتی درمانی خدمات اولیه را ارائه کنند و برای خدمات سطح بالاتر وسایل نقلیه و جاده دسترسی مناسب برای انتقال بیماران به بیمارستان مجهزتر فراهم کرد . وی برای تجهیز بخش زایمان و درمانگاه شهر جنگل بویژه تامین آمبولانس قول مساعد داد.

  دکتر قاضی زاده در مورد احداث اورژانس گفت ما می توانیم اورژانس بسازیم و آمبولانس هم تامین کنیم اما استخدام نیرو نیاز به مجوز دارد ، هر اورژانس نیاز به ۷ نفر نیرو دارد که در ماه حدود ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت خواهند کرد و بدون داشتن مجوز استخدام و ردیف مربوطه میسر نیست و فعلا نمی شود اقدامی انجام داد.

   

   

   

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/06 - 19:51 | توسط : admin | بازدیدها : 1572 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030