فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

سفراستاندار خراسان رضوی به شهرستان خواف

  سفراستاندار خراسان رضوی به شهرستان خوافسه شنبه ۲۵ آذرماه ۹۳ ، استاندار خراسان رضوی به منظور بررسی مشکلات شهرستان خواف، به این شهرستان سفر کرد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه ی بررسی مشکلات شهرستان خواف اظهار داشت: توسعه ی مشارکت های اجتماعی به انسجام هر چه بیشتر و تقویت هم گرایی بین قشرهای مختلف جامعه منجر می شود.

  وی تحقق این مهم را یکی از راهکار اصلی توسعه ی همه جانبه ی شهرستان دانست و افزود: در همین راستا مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان باید با شناسایی مشکلات و تلاش برای رفع نیازمندی های مردم زمینه ارتقا سطح رضایتمندی اجتماعی را فراهم کنند.

  استاندار خراسان رضوی تقویت وحدت اقوام و مذاهب شهرستان را از دیگر عوامل توسعه ی شهرستان دانست و گفت: انتصاب مدیران باید بدون در نظر گرفتن گرایشات قومی و مذهبی، بلکه بر اساس شایستگی های فردی صورت پذیرد.

  رشیدیان در ادامه با اشاره به وجود معادن غنی و سرشار سنگ آهن در شهرستان به ویژه منطقه سنگان تصریح کرد: به منظور استفاده ی بهینه از منابع خدادادی، در راستای توسعه ی شهرستان و ایجاد فرصت های اشتغال، باید هرگونه مجوز بهره برداری از معادن از طریق مراجع قانونی صادر شود.

  وی با بیان اینکه نشتیفان خواف یکی از مناطق مستعد استان در راه اندازی نیروگاه های بادی محسوب می شود، افزود: در سفر اخیر هیئت دولت به استان موضوع تبدیل خواف به منطقه ویژه انرژی های نو بررسی و این طرح برای پیگیری های بیشتر به مرکز ارسال شده است.

  رشیدیان ادامه داد: با عملیاتی شدن این مهم، زمینه ی تولید برق، ساخت نیروگاه و صدور این فناوری ها به سایر کشورها از جمله افغانستان فراهم خواهد شد.

  استاندار خراسان رضوی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و مرز مشترک با کشور افغانستان، بر لزوم بهره گیری از فرصت های موجود در زمینه های اقتصادی و انرژی های نو برای افزایش صادرات تاکید کرد.

  رشیدیان ادامه داد: برای تسهیل روابط دو کشور پروژه راه آهن خواف-هرات در دست اجرا است که با بهره برداری از آن زمینه ی حمل و ترانزیت کالا به افغانستان و در ادامه به کشورهای شرق آسیا فراهم خواهد شد.

  وی با بیان اینکه در رابطه با ایجاد بازارچه مرزی مذاکرات مقدماتی با والی هرات انجام شده است، ابراز امیدواری کرد: با عملیاتی شدن آن، زمینه توسعه ی صادرات استان و ایجاد فرصت های جدید اشتغال برای جوانان بومی بیش از گذشته فراهم شود.

  استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه تکمیل جاده مواصلاتی خواف – باخرز با بهره گیری از تسهیلات راه های کویری در حال انجام است، اظهار داشت: ۲۱کیلومتر از روسازی جاده باخرز به سلامی، انجام شده و برای ادامه کار و انجام زیر سازی ها از اعتبارات مشارکت ها بهره خواهیم برد.

  رسیدگی به مشکلات متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی، رفع مشکلات زیربنایی مسکن مهر شهرستان و تکمیل پروژه های عمرانی ناتمام از جمله ساخت سالن ورزشی از جمله تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود.

  در این مراسم دکتر نگهبان سلامی ، نماینده مردم شریف خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ، ضمن قدر دانی از سفر استاندار خراسان رضوی و عده ای از مدیران کل استان به حوزه انتخابیه ، به بیان برخی از نگرانی ها ی مردم شهرستان پرداخت و گفت : با توجه به ظرفیت های منطقه و پتانسیلی که در شهرستان برای توسعه ، سرمایه گذاری و تحولات اقتصادی وجود دارد سوالاتی مطرح است:

  سهم مردم منطقه از این توسعه و پیشرفت چه بوده است ؟ آیا این امکانات و تحولات اقتصادی به بهبود معیشت و حل مشکلات اقتصادی مردم کمک کرده است ؟ واگر کمک کرده به چه میزان است ؟

  سهم اشتغال بومیان با وجود شرکتها و کارخانه ها خصوصی و دولتی به چه میزان است ؟

  وقتی در جایی بحث توسعه و سرمایه گذاری هست ابتدا بحث حضور و مشارکت نیروهای بومی و محلی مطرح می شود . ما هم در مورد معادن و هم نیروگاه های بادی شرکت های توانمند بومی زیادی داریم ، حضور و مشارکت نیروهای بومی در معادن و در نیروگاه های بادی به چه میزان است ؟

  وقتی قرار است توسعه فزاینده ای در منطقه ای ایجاد شود باید زیر ساختهای لازم فراهم شود آیا زیر ساختهای شهرستان برای توسعه یکی دو سال آینده نظیر کارخانه های در حال احداث و انتقال ۲۰ میلیون تن تعهد کنسانتره و گندله با ظرفیتهای حمل و نقل موجود ممکن است؟

  منابعی که در شهرستان است تا چه میزان بطور عادلانه توزیع شده ؟

  ضمن تشکر از انتصاب فرماندار بومی و قدر دانی از زحمات نیروهای غیر بومی ، با توجه به ماندگاری بیشتر نیروهای بومی در منطقه ، سهم نیروهای توانمند بومی در سایر مدیریت های شهرستان به چه میزان بوده است ؟

  علاوه براثرات منفی خشکسالی ها بر عرصه کشاورزی و دامداری شهرستان ، فعالیتهای معدنی ، مراتع و اراضی کشاورزی مردم بخش سنگان را تخریب کرده و مشکلات زیست محیطی و تنفسی را به دنبال داشته است . با توجه به این مشکلات آیا به خواسته های مردم سنگان در زمینه احداث بیمارستانی مجهز با توجه به پیشرفتی که صورت می گیرد ، ایجاد کمربند سبز و واگذاری محدوده ای معدنی به این مردم توجهی شده است ؟

  در شهر قاسم آباد مشکلات عدیده ای در بهداشت و درمان ، آموزش پرورش و جاده مواصلاتی آن که در طول سال شاهد تصادفات ناگوار است وجود دارد . شهر های سلامی ، نشتیفان دارای مشکلاتی در خصوص آسفالت ، آب و برق ، بهداشت و درمان است که نیاز به توجه ویژه دارد .

  دکتر نگهبان با توضیح اینکه جاده های روستایی هنوز از وضعیت مناسبی برخوردار نیست گفت : بیش از ده سال است که جاده کلاته ها در دست احداث است اما فقط چند کیلومتر آن انجام شده است همچنین جاده های براکوه و بید پارسی نیاز به آسفالت دارد . در بحث ابرسانی به روستا ها مشکلات زیادی وجود دارد و نیاز به اعتبار بیشتری دارد .

  وی در بحث ایجاد شهرک حمل و نقل گفت : چند سال است این بحث مطرح است و اولویت اول ما برای احداث آن سرمایه گذاری از سوی شرکت های بومی است .

  دکتر نگهبان در خصوص دریافت و تقسیط وامها برای کشاورزان و روستائیان گفت برای سرمایه گذاران بزرگ شاید گرفتن وامهای میلیاردی راحت تر باشد اما برای یک کشاورز که فقط چند میلیون می خواهد وام دریافت کند با مشکلات عدیده ای مواجه می شود که لازم است این روند تسهیل شود .

  وی در مورد بحث گاز رسانی به روستاهای پایین خواف گفت با توجه به قولی که مهندس زنگنه مبنی بر گاز رسانی به این روستاها در سالهای ۹۳ و ۹۴ داده اند لازم است از سوی استانداری هم دنبال شود .

  دکتر نگهبان در مورد برخورداری از ۱۵ درصد حقوق دولتی از معادن ، خواستار اختصاص مبلغ کامل آن به مدت ۱۰ سال برای احداث زیر ساختهای شهرستان خواف شد .

  نماینده مجلس شورای اسلامی گفت در حوزه ورزش و جوانان روستاها از حداقل ها محروم هستند و شهرستان خواف حتی یک تشک کشتی ندارد . سالن ورزشی سنگان برای ۲۰۰ میلیون تومان ناتمام مانده است .

  وی تاکید کرد هنوز مجموعه کامل استان با دولت تدبیر و امید همراه نیستند و بسیاری از مدیرانی که فرماندار معرفی می کند در پیچ و خمی قرار می گیرند و عملا کاری برای آنها انجام نمی شود که نیاز به رسیدگی بیشتر از سوی استاندار دارد .

  دکتر نگهبان گفت بافت فرسوده شهر خواف با توجه به الحاق روستای لاج نیاز به اعتبارات ویژه دارد و برای رفع مشکلات بهتراست دو منطقه شهرداری ایجاد شود . وی گفت با توجه به اینکه بخشی از معدن دولتی قرار هست با مشارکت بخش خصوصی با احداث کارخانه های کنسانتره و گندله اداره شود، همه شرکتهای سرمایه گذار الزام به ایجاد دفتر در شهرستان شوند تا مالیات آنها درشهرستان وصول شود .

  در ابتدای این مراسم دکتر پهلوان نژاد ، فرماندار شهرستان خواف به بیان ظرفیتها و کمبودهای شهرستان پرداخت و گفت ما در شهرستان ۶ شرکت معدنی داریم که مالیاتهای آن در استانهای دیگر پرداخت می شود و اگر پرونده مالیاتی آنها به استان انتقال یابد ۲ میلیارد ریال به درآمد مالیاتی استان افزوده خواهد شد و این می تواند به درآمد استانی نیز کمک کند .

  وی در ادامه به مشکلات مسکن مهر شهرستان اشاره کرد و خواستار رسیدگی جدی به مشکلات این حوزه شد و بیان داشت متاسفانه در بخش مشکلات روبنایی مسکن مهر هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

  دکتر پهلوان نژاد به مشکلات تکمیل راه آهن خواف -هرات پرداخت و گفت در بودجه سال جاری ۵۰ میلیارد تومان به تکمیل راه آهن خواف هرات اختصاص یافته است که متاسفانه نمود عینی در شهرستان نداشته است .

  لازم به ذکر است در این سفر معاونان استاندار، تعدادی از مدیران ستادی و برخی از مدیران استانی و شهرستانی، رشیدیان را همراهی می کردند که برخی از مدیران استان به مشکلات مطرح شده از سوی مسئولین شهرستان پاسخ دادند .

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/06 - 18:56 | توسط : admin | بازدیدها : 1257 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030