فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر جهانگیری در شهرستان خواف

  معاون اول رییس جمهور صبح امروز (پنجشنبه7/10/1396) از مراحل آماده سازی و احداث جاده دسترسی و عملیات استخراج سنگ آهن و باطله برداری در منطقه سنگان بازدید کرد

  با دستور معاون اول رییس جمهور و انفجار در قطعه ای از معدن سنگان طرح توسعه بهره برداری از این معدن آغاز شد.

   

  در این طرح افزایش ذخیره قطعی معدن سنگان به 200 میلیون تن خواهد رسید که خوراک مجتمع صنعتی اپال پارسیان را فراهم خواهد کرد.

  طرح احداث جاده به میزان 24 کیلومتر توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال انجام است. این طرح برای 550 نفر اشتغال زایی مستقیم و برای 900 نفر اشتغال زایی غیرمستقیم داشته است.

  معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح کارخانه گندله سازی پارسیان سنگان :

   

    معادن مرتبط با صنعت توسعه پیدا کرده است

   

  توسعه بخش معدن از نمادهای مهم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است

   

    فولاد کشور از واردات سنگ آهن بی نیاز شده است

   

    نخواهیم گذاشت کم آبی مانع توسعه کشور شود

   

    معاون اول رییس جمهور اجرای طرح های معدنی در منطقه خواف را نماد تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای تحقق این سیاست ها باید همه همصدا و همگام با یکدیگر شوند

   

  دکتر جهانگیری: حل مسائل اقتصادی و توسعه کشور نیازمند تفاهم و راهکار مشترک است. خوشبختانه سیاست های اقتصاد مقاومتی از این ویژگی برخوردار بود که همه نیروها و قوای کشور بر درستی آن برای برون رفت از چالش ها و دستیابی به توسعه تفاهم داشتند.

   

  من بعنوان مسئول پیگیری این سیاست ها تلاش کرده ام تا در دو سال اخیرپرچم آن برافراشته بماند، به همین منظور ستادهایی در استان ها برای پیگیری طرح های اقتصاد مقاومتی دایر کردیم.

   

  استانداران و فرمانداران و مدیران دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی گام های خوبی برداشته اند، بخش معدن یکی از مهمترین نمادهای اقتصاد مقاومتی است و با وجود انتقادهای مطرح شده مبنی بر اینکه ما در بخش معدن کم کار کرده ایم، گام های بلندی در این حوزه برداشته شده و معادن بزرگ کشور به خوبی فعال شده اند. امروز معدن سنگان در شهرستان خواف در شرق کشور یکی از بزرگترین معادن در جهان است و برنامه های خوبی در این منطقه در حال اجرا است.

   

  وقتی از بالا به منطقه نگاه می کردم در هر گوشه تلاش و فعالیت مشاهده می شد، فعال شدن معادن و صنعت در این منطقه شاید در سالهای پیش یک رویا بود اما امروز رونق در این منطقه ایجاد شده و به همین دلیل باید خدا را شاکر باشیم.

   

  سالها پیش که در کسوت وزیر صنعت به منطقه آمدم هیچ زیرساختی در منطقه نبود با خود فکر می کردیم که چگونه می توان این گوشه از کشور را توسعه داد. امروز با اطمینان به مردم ایران و شهرستان خواف می گویم اینجا یکی از قطب های مهم معدن در حال شکل گیری است.

   

  کار معدن کاری دشوار و سخت است وکسی که در معدن کار نکرده باشد نمی تواند دشواری این کار را بفهمد، من خود، نان معدن خورده ام و فرزند معدن کار بوده ام و می دانم که این کار چه دشواری هایی دارد.

   

  به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری بخش خصوصی معدن به یک رشته صنعتی مهم تبدیل شده است، همه معادنی که مرتبط با صنعت هستند توسعه یافته اند ما دیگر سنگ آهن خام صادر نمی کنیم و فولاد کشور از واردات سنگ آهن بی نیاز شده است.

   

  هم در موضوع اکتشافات و هم در موضوع راه اندازی معادن برنامه وجود دارد، معادن نماد تحقق اقتصاد مقاومتی است زیرا در گوشه و کنار کشور پراکنده هستند. بخش خصوصی در آنجا فعالیت می کند و نیروی انسانی و توانمندی داخلی در توسعه آن نقش دارد.

   

  امروز خواف در توسعه استان بزرگ خراسان رضوی تاثیر گذار است،  اصفهان وقتی صنعتی شد که در دهه چهل کارخانه ذوب آهن در آن شهر راه اندازی شد و همچون لوکوموتیو بخش صنعت را در آن استان به تحرک واداشت. امروز طرح های معدنی این شهرستان می تواند موجب توسعه استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی شود.

   

  اطمینان دارم تحصیلکرده ها و فرزندان باهوش این منطقه پس از کسب تجربه در این صنایع خود کارآفرین شده و برای دیگران اشتغال ایجاد خواهند کرد.

» بازگشت | تاریخ : 1396/10/07 - 12:17 | توسط : admin | بازدیدها : 514 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030