فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

انتخاب دکتر نگهبان سلامی به عنوان نایب رئیس دوم فراکسیون معادن و صنایع معدنی مجلس

    به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون معادن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و بر این اساس داریوش اسمعیلی نماینده مردم سروستان،کربال و کوار در مجلس به عنوان رئیس این فراکسیون،شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر به عنوان نایب رئیس اول، محمود نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار به عنوان نایب رئیس دوم، رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید به عنوان سخنگو، سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی به عنوان منشی اول و محمد رضا صباغیان نماینده مردم بافق،مهریز،ابرکوه و خاتم به عنوان منشی دوم فراکسیون معادن و صنایع معدنی مجلس انتخاب شدند./
    فراکسیونهای مجلس شورای اسلامی از مهمترین هسته های تصمیم گیری و رایزنی نمایندگان در حوزه های تخصصی خود می باشند . اهمیت فراکسیونها زمانی مشخص می شود که مجلس باید بر اساس وظایف خود قوانینی را تصویب نماید ، در مورد رای اعتماد به وزیر یا وزیرانی تصمیم گیری کند ، برنامه های توسعه و بودجه کشور را بررسی و به تصویب برساند . در چنین مواقعی نشستهاو جلسات مشورتی نمایندگان کمیسیونها باعث بررسی مشکلات و ابهامات و رسیدن به دیدگاه های نزدیک ، مشترک یا واحدی شده که منجر به تصویب یا عدم تصویب طرح ها یا لوایح و یا رای اعتماد یا عدم اعتماد به وزرا می گردد. همچنین طرح سئوال از وزیر  یا استیضاح وزرای دولت طی تصمیمات متخذه در فراکسیونها به سهولت و جدیت بیشتری قابل بررسی و انجام است .

    هماهنگی اعضای یک فراکسیون تخصصی می تواند رای سایر نمایندگان در مجلس را نیز جهت داده و با رای فراکسیون تخصصی مرتبط ،همسو و هماهنگ نماید . همچنین اعضای فراکسیونها می توانند با مقامات اجرایی کشور در خصوص بررسی و حل و فصل مشکلات حوزه های مختلف اجرایی کشور وارد رایزنی و مشورت شده با شناختی که از حوزه های نمایندگی خود و نیز شرایط ملی و بین المللی دارند در رفع چالشها ،مشارکت جدی و فعالتری داشته باشند . قطعا این تلاشهای جمعی و هماهنگ ، نتایج بهتر و پربارتری نسبت به تلاشهای فردی نمایندگان بدنبال خواهد داشت . 

    در انتخابات اخیر هیأت رئیسه فراکسیون معادن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با عنایت به وجود معادن عظیم سنگ آهن سنگان در شهرستان خواف و ارتباط مداوم نماینده محترم شهرستانهای خواف و رشتخوار با کمیسیون مربوطه در مجلس شورای اسلامی از سویی و ارتباط سازنده با بدنه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در همه سطوح این وزارتخانه ، دکتر نگهبان سلامی از سوی نمایندگان فعال در فراکسیون معادن و صنایع معدنی به عنوان نایب رئیس این فراکسیون برگزیده شد . شهرستان خواف با برخورداری از معادن عظیم سنگ اهن سنگان با بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تن ذخیره معدنی ، به سرعت در حال رشد صنایع معدنی مرتبط با معادن سنگ آهن از جمله کارخانه های گندله و کنسانتره سنگ آهن است که زمینه ساز ایجاد قطب صنایع معدنی در شرق کشور خواهد بود . 

» بازگشت | تاریخ : 1396/07/16 - 12:29 | توسط : admin | بازدیدها : 453 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030