فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

اظهارات دکتر نگهبان سلامی خطاب به وزیر صنعت ، معدن و تجارت

   

  دکتر نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی خطاب محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شما 50 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن سنگان گرفتید اما 900 میلیون تومان برگشت دادید.

  به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمود نگهبان سلامی، امروز 10 مردادماه در آیین بهره برداري از بزرگترين کارخانه گندله سازي شرق كشور در خواف همچنین خطاب به راضیه علیرضایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار کرد: به جای اینکه سخنرانی من را حذف کنید، نامه درخواست زیرساخت‌ها را به آقای وزیر بدهید تا دستور اجرا بدهند.

  وی ادامه داد: تنها قدمی که می‌‌توانید بردارید این است که از سرمایه گذاری سرمایه گذاران، خیری به مردم منطقه برسد.

  نگهبان سلامی به رییس سازمان صنعت معدن و تجارت عنوان کرد: 15درصد حقوق دولتی که به خزانه واریز می‌شود کجاست چرا برنمی گردد. 65 درصد مالیات حقوق دولتی مختص معادن بزرگ است و این مبلغ کجاست.

  نماینده مردم خواف و رشتخوار همچنین خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باتوجه به وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی و کم آبی منطقه خواف فکر جدی شود و به ویژه طرح دولت در انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور دنبال شود و شرکت‌های معدنی در انجام این طرح پیشگام شوند.

  وی افزود: شما می گویید 17 و نیم میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله، 5 میلیوم تن سنگ دانه بندی شده تولید می‌شود، اما می‌پرسم حمل و نقل جاده‌ای و ریلی مان کجاست.

  نگهبان سلامی ادامه داد: نظر به قربانی و زخمی شدن افراد زیادی در جاده‌های خواف، کار مقدماتی اجداث فرودگاه انجام شده و با همکاری سرمایه گذاران و حقوق دولتی معادن هزینه ساخت فرودگاه تامین اعتبار شود.

  وی خطاب به وزیر افزود: حدود 10 هزار نفر مشغول به‌کار می شوند و مهم ترین زیرساخت موردنیاز سنگان، بیمارستان است که مهدی کرباسیان، مدیرعامل

  ایمیدرو یکسال قبل قول تامین اعتبار داده است اما هنوز کار خاصی صورت نگرفته است.

  نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: توسعه زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و وجود مشکلات زیست محیطی و باطله های معدنی در منطقه سنگان و خواف از دغدغه ها مردم است.

  نگهبان سلامی گفت: شما 50 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن گرفتید اما 900 میلیون تومان به منطقه برگشت دادید.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این آیین با قطع کردن صحبت های نگهبان سلامی گفت: درست بگویید چون مردم می‌شنوند و درصد حقوق دولتی از معادن را سه درصد اعلام کرد.

   

  نگهبان سلامی در پایان عنوان کرد:  گاهی وزرا ما مجبورمان می‌کنند تا از وزیر طرح سوال کنیم و وزیر بیاید در کمیسیون توضیح دهد اما به نظرم طرح مشکلات در این مراسم‌ها بهتر است.

» بازگشت | تاریخ : 1396/05/11 - 10:36 | توسط : admin | بازدیدها : 605 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030