فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

نعمت زاده : افزایش ظرفیت تولید کنسانتره و گندله به 22.5 و 17.5 میلیون تن در سنگان

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در سنگان از افزایش ظرفیت تولید کنسانتره و گندله به 22.5 و 17.5 میلیون تن در سنگان و  رشد تولید سنگ آهن کشور به 100 میلیون تن تا پایان سال خبر داد . 

   

  وی یاد آور شد وزارت صنعت، معدن و تجارت بنابر وظایف اصلی و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری و رییس جمهور و برنامه های پنجم و ششم توسعه کشور در جهت توسعه معادن کشور اقدامات قابل توجهی نسبت به گذشته انجام داد.

   

   وی از تکمیل اکتشاف حدود 12 هزار کیلومترمربع پهنه‌های معدنی در منطقه سنگان خبر داد  و گفت باید ظرف چند سال آینده ظرفیت تولید کنسانتره در  منطقه سنگان به 22.5 میلیون تن و تولید گندله به 17.5 میلیون تن برسد که در این راستا باید حداقل 40 میلیون تن سنگ آهن را از معادن سنگان استخراج کنیم تا خوراک واحدهای کنسانتره و گندله‌سازی شود.

   

  مهندس نهمت زاده گفت :  تولید سنگ آهن در شروع دولت یازدهم  63 میلیون تن بود که این میزان امروز به 75 میلیون تن رسیده است و باید تا پایان سال به صد میلیون تن افزایش یابد.

   

  وی همچنین متذکر شد : ظرفیت تولید کنسانتره در شروع دولت یازدهم 28 میلیون تن در کل کشور بود و امروز به 46.5 میلیون تن رسیده است و تا پایان سال به 55 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

   

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ظرفیت تولید گندله، آهن اسفنجی ، شمش و فولاد خام  گفت : ظرفیت تولید گندله در ابتدای دولت یازدهم را 21.5 میلیون تن بود و در حال حاضر به  ظرفیت 39.5 میلیون تن رسیدیم که تا پایان سال 96 به 45 میلیون تن خواهیم رسید. در آهن اسفنجی ظرفیت تولید 18.7 میلیون تن را داشتیم که امروز این میزان ظرفیت به بیش از 30 میلیون تن رسیده است و تا پایان سال به 34 میلیون تن خواهد رسید.ظرفیت تولید شمش در ابتدای این دولت 23.5 میلیون تن بود و این ظرفیت امروز به 31 میلیون رسیده است که تا پایان سال به 37 میلیون تن افزایش می یابد.تا چند سال پیش وارد کننده فولاد خام بودیم اما سال گذشته نزدیک پنج میلیون تن صادر کردیم و پیش بینی می شوداین میزان تا ۸میلیون تن افزایش یابد.

» بازگشت | تاریخ : 1396/05/10 - 05:24 | توسط : admin | بازدیدها : 516 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030