فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

سخنرانی دکتر نگهبان سلامی در مراسم روز قدس و نماز جمعه اهل سنت شهرستان خواف

  دکتر نگهبان سلامی سخنران مراسم روز قدس و نماز جمعه این هفته (2/4/1396)مصلی اهل سنت شهرستان خواف بود . وی در این مراسمات به اهمیت روز جهانی قدس از نگاه امام و رهبری و پیامدهای آن پرداخته به مهمترین موضوعات اقتصادی ، اجتماعی شهرستان و اقدامات انجام شده در مسیر توسعه منطقه اشاره کرد .  

  نماینده مردم شریف شهرستانهای خواف و رشتخوار به حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام (ره) اشاره و این حادثه را که توسط دشمنان کوردل نظام اسلامی انجام شد و منجر به شهادت تعدادی از هموطنان ما گردید محکوم نموده و از نیروهای جان برکف سپاه ، نیروی نظامی انتظامی و امنیتی که پاسخ به  این  گستاخی را دادند و از حیثیت و اقتدار جمهوری اسلامی دفاع کردند سپاسگزاری کرد.

   

  دکتر نگهبان سلامی یاد آور شد : به برکت وجود رهبری معظم انقلاب ، دولت مقتدر و حضور مردم در صحنه های مختلف به ویژه در انتخابات اخیر، ایران یک پایگاه امن و خاری در چشم دشمنان و بیگانگان است.

  وی وحدت اتحاد و انسجام بین مردم ، امنیت ناشی از اقتدار در صحنه های بین المللی ،  تلاش جوانان و فرزندان این مرز و بوم در حوزه‌های مختلف را  زمینه‌ساز رشد ، توسعه و پیشرفت کشور دانست .

  وی در بخشی از بیاناتش به اهمیت و جایگاه روز قدس پرداخت و گفت :

  روز قدس ، روز همبستگی ملت ایران و مسلمانان جهان در دفاع و حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین است . روز قدس یادآور یکی از ابتکارهای امام راحل است که دنیای اسلام باید آن را گرامی بدارد.

  دکتر نگهبان سلامی با استناد به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب یاد آور شد : امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمودند روز قدس روز جهانی است ، روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است ،روز صف بندی حق در مقابل باطل و عدل در مقابل ظلم است.روز فریاد رسای مسلمانان علیه سرطان کشنده صهیونیسم است که به وسیله دست متجاوز اشغالگران ،مداخله کنندگان، قدرت‌های استکباری به سرکردگی آمریکا به جان امت  اسلامی افتاده است.مهمترین نکته پیام امام و این حضور ، وحدت مسلمین برای سرکوبی دشمنان اسلام است که اگر مسلمانان جهان ید واحده شوند و اختلاف عقیده و مذهب را کنار بگذارند و برای دفاع از حریم اسلام و قرآن و کعبه که  مشترک بین همه اقشار مسلمین عالم است بکوشند هرگز اجازه تجاوز کفار و منافقین را به حریم اسلام و مقدسات آن نخواهند داد

  وی تاکید کرد رهبر معظم انقلاب مسئله فلسطین را یکی از مشکلات اساسی و عمده جهان اسلام می‌دانند و نسبت به آن اهمیت فراوانی قائل اند وی ادامه داد مراسم روز قدس یک آیین تشریفاتی نیست بلکه نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام نسبت به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن می باشد .هدف از روز قدس این است که از یک سو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلاممورد تاکید قرار گیردو از سوی دیگر فکر آزادسازی قدساز چنگال صهیونیست‌هادر میان مسلمانان جهان پیدا شود .

  دکتر نگهبان سلامی به شرایط حساس کنونی  ، وجود  جنگ نا امنی و ترور در کشور های همسایهو نقشه های دشمنان برای ایجاد تفرقه و اختلافو رخنه در صفوف منظم مسلمین  اشاره کرد و بر نیازمندی جامعه به  هوشیاری و وحدت و انسجام بیشتر تاکید کرد . وی گفت  به لطف این امنیت، اتحاد و یکپارچگیو تلاش دولتمردان تدبیر و امید در سطح کشوردر حوزه های مختلف پیشرفت‌های بسیار خوبی در نظام اسلامی صورت گرفته استکه شهرستان خواف و حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار نیز از این قاعده مستثنی نیست .

   نماینده خواف و رشتخوار به نکات بارز توسعه و پیشرفت در شهرستان خواف و رشتخوار پرداخت  که اولین و مهمترین آنها را ایجاد فضای آرامشو همدلی بین مسئولین در سطح کشورو در سطح شهرستان دانست و گفت  این وحدت و همدلی باعث حضور مسئولین ،وزرای دولت، معاونین وزراو مسئولین استانی در این شهرستان شده است  به طوری که در یک سال اخیر چهار تن از وزرای دولت تدبیر و امید از شهرستان خواف بازدید داشته اندو از کمی و کاستی های حوزه های مختلف مطلع شده و اعتبارات  خوبی را هم اختصاص داده اند.

  وی اشتغال را یکی از دغدغه های بزرگ دانست و با اشاره به افتتاح پروژه های صنعتی و معدنی گفت :  در شهرستان خوافپروژه های صنعتی و معدنی که حدود ۴ سال قبل شروع شده بود امروز یکی پس از دیگری افتتاح می‌شوند. وی به راه اندازی کارخانه های گندله سازی فولاد مبارکه و اپال پارسیان اشاره کرد که با بازدید استاندار در هفته های اخیر و تست اولیه تولید گندله با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت ، آماده بهره برداری در تیرماه سال جاری با حضور رییس جمهور است . دکتر نگهبان سلامی در سخنانش به موضوع راه های مواصلاتی ،مطالعات و جانمایی فرودگاه ،  تامین زیر ساختهایی مثل گاز و برق پرداخت و  در مورد تامین آب برای کارخانه های کنسانتره و گندلهو همچنین آب مورد نیاز شهرستان گفت :  علاوه بر آنچه که در مرحله مقدماتی در سطح شهرستان آماده شده استدر برنامه ششم توسعه بحث انتقال آب از دریای عمانبرای استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان آمده استو وزارت نیرو  مناقصه آن را اعلان کرده و شرکت های داخلی و خارجیبرای انجام آن مطالعات اولیه را انجام داده اندتا دغدغه مردم برای نیازهای کشاورزی صنعتی و شرب مرتفع گردد.

  دکتر نگهبان سلامی توسعه خطوط ریلی از شهرستان خواف و سنگان به سمت افغانستان را از دیگر کارهای مهم و ارزنده دولت تدبیر و امید دانست که با افتتاح آن توسط وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه شمتیغ ریل گذاری در داخل خاک افعانستان در حال انجام است .

  وی ساماندهی فعالیت های حوزه نیروگاه های بادی راجهت حضور شرکت های بومیاز دیگر اقدامات مهم برای رشد توسعه شهرستان دانست .

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1396/04/02 - 06:12 | توسط : admin | بازدیدها : 476 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030