فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

دکتر حسینی : رتبه بندی اساس کار ارتقا و تحول در منابع انسانی است

   

  دکتر حسینی معاون سیاسی – اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در مراسم "جشن سپاس" که جهت تجلیل از مقام معلم در شهرستان خواف برگزار شد در جمع فرهنگیان این شهرستان  با اشاره به اینکه بسیاری ازمسئولان کشور از معلمین هستند به مسئولان شهرستان اشاره کرد و گفت  در این شهرستان نماینده شما،  فرماندار شما و ریاست آموزش و پرورش شما  در کسوت معلمی هستند . و با اشاره به مسئولان کلان کشوری یادآور شد : حتی ریاست مجلس و ریاست جمهوری و رهبری کشور نیز در کسوت معلمی است و بنابرین  معلمین را تأثیرگذار ترین قشر جامعه دانست . 

  دکتر حسینی با اشاره به نامگذاری روز و هفته معلم گفت : این افتخار ما خراسانی‌ها است که این روز به نام یک استاد بزرگ خراسان یعنی علامه شهید مرتضی مطهری نامگذاری شده است .

  مدیرکل سابق آموزش و پرورش خراسان رضوی معلمی را مایه افتخار خود دانست و گفت :احکامی که برای ما معلمین صادر می شود در راستای اولین حکمی است که خداوند برای انسان به نام معلمی صادر کرد و خوشحالیم که ما نیز ابلاغ های مان در راستای رسالت پیامبران برای ساختن جامعه ی انسانی و تعلیم و تربیت است.

   دکتر حسینی در ادامه سخنانش به منزلت اجتماعی معلمان و اهمیت آن از نگاه جامعه پرداخت و تشریح کرد که  نتیجه  55 سال مطالعه پژوهشگران پیرامون منزلت شغلی از نگاه مردم ایران این بوده است که معلمان در بین جامعه از اعتماد ، عزت ومنزلت بیشتر و بالاتری برخوردار بوده اند .ازمردم ایران سوال شده است که شما به کدام شغل و به  کدام حرفه اعتماد بیشتری دارید ؟منزلت بیشتری می دهید ؟عزیزشان میدارید؟ پایگاه آنان را والاتر و بالاتر می دانید؟ مردم ایران گفته اند معلمان و معلمان و معلمان . 

  دکتر حسینی در ادامه سخنانش گفت پیمایش سنجش سرمایه اجتماعی ۲ ، هفته گذشته در مشهد رونمایی شد در این پیمایش نیز یکی از سوالات ،اعتماد مردم ایران به بیش ازدو هزار و پانصد  فرصت شغلی بود که دوباره از ۸۰ هزار خانوار ایرانی پرسیده بودند به کدامین شغل و حرفه بالاترین منزلت و اعتماد را  دارید و دوباره مردم ایران یکصدا گفته اند معلمین .

  وی در ادامه گفت خدمتگزاران شما در دولت نیز خواسته اند که همگامی خویش را با نگاه مردم نشان دهند و همه ما و شما می دانیم که دولت در چه شرایطی زمام امور را به دست گرفت اما با نگاه متعالی که به تعلیم و تربیت و معلمی داشت برای اولین بار حلقه اول رتبه بندی معلمان در این دولت اجرایی شد. وی افزود : رتبه بندی اساس کار ارتقا و تحول در منابع انسانی است  و تاکید کرد  معلمین همواره این اعتراض را داشته و دارند که چرا مانند نظام دانشگاهی زحمات معلمین سنجیده نمی‌شود، رتبه‌بندی صورت نمیگیرد و متناسب با این رتبه بندی دریافتی ها و پاداش ها و منزلت ها توزیع نمی‌شود ؟؟ و این  گلایه معلمین را به حق است . 

  دکتر حسینی معاون سیاسی- اجتماعی و امنیتی خراسان رضوی درمورد رتبه بندی معلمان گفت این دولت پیشگام شد که این کار بزرگ را بر اساس سند تحول بنیادین به اجرا درآورد و حلقه اولیه این رتبه‌بندی اجرا شد . وی  خواستار کامل شدن حلقات دوم و سوم و چهارم رتبه‌بندی معلمان  از سوی دولتهای آتی در راستای  تحقق کامل آرمان‌های سند تحول بنیادین شد .

   

  "جشن سپاس" برای تجلیل از مقام معلم در شهرستان خواف با حضور دکتر نگهبان نماینده مردم شریف خواف و رشتخوار ، دکتر نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش  و دکترحسینی  معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی خراسان رضوی برگزار شد .

   

  در این مراسم دکتر حسینی در خصوص اعتبارات آموزش و پرورش  خاطر نشان کرد این دولت زمانی که آموزش و پرورش را تحویل گرفت سهم اعتبارات آموزش و پرورش از اعتبارات کشور ۹.۱ درصد بود  و دولت تلاش کرده است تا در سختی و تنگنای اعتبارات ، سهم اعتبارات آموزش و پرورش را هرچه می توانند از سهم اعتبارات ملی افزایش دهد و اکنون به سهم ۱۲ درصدی از اعتبارات کشور رسانده است . وی ابراز خوشحالی کرد که ۱۰۰ درصد اعتبار ۱۵ هزار میلیاردی آموزش و پرورش را به بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش داده است . وی تاکید کرد که  برای داشتن آموزش و پرورش ارتقا یافته باید سهم اعتبارات آموزش و پرورش از اعتبارات کل کشور را حداقل به ۲۰ درصد افزایش دهیم  .

  دکتر حسینی تاکید کرد ما معتقدیم نظام آموزش و پرورش پیشرفته  نظامی است که تجهیزات و منابع و فضای آموزشی داشته باشد و خوشحالیم که در همین دولت در استان خراسان نزدیک به هزار پروژه و ۶ هزار کلاس درس به صورت بی بدیلی در تنگنا ترین شرایط اقتصادی ساخته شد و به فرزندان این مرز و بوم تحویل شد .

  دکتر حسینی در پایان سخنانش باردیگر به جایگاه والای معلمی پرداخت و تاکید کرد :  اگر جامعه ای می خواهد که روی توسعه و رشد را ببینند باید آموزش و پرورش را در مرکز نگاه خود قرار دهد و اگر آموزش و پرورش می‌خواهد رشد کیفی تحول‌گرا داشته باشد باید مدرسه را در قلب خویش حاضر کند و اگر مدرسه می خواهد از کیفیت و ارتقا برخوردار شود باید معلم را در قلب خویش جای دهد زیرا هیچ جامعه ای از سطح معلمین خویش بالاتر نخواهد رفت . هیچ جامعه ای ترازش از تراز معلمانش بالاتر نخواهد رفت ،دیوار هیچ  جامعه ای از دیوار معلمین  مرتفعتر نخواهد شد  بنابر این اگر می خواهیم  حد ، تراز و دیوار جامعه را افزایش دهیم باید حد و تراز و دیوار معلمین این جامه را ارتقا بخشیم و به آنان بگوییم که شما در مسیر رسالت پیامبرانید و در ستایش  شما  این سخن مولای متقیان بس است: که من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا.

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1396/02/16 - 11:29 | توسط : admin | بازدیدها : 564 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030