فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

دکتر نگهبان سلامی : قانون استخدامی حق التدریسها را در مجلس تصویب کردیم

  در هفته معلم و در راستای تجلیل از مقام معلم مراسم «جشن سپاس » با حضور دکترمحمد مهدی  نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش کشور ، دکتر حسینی معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی به مناسبت روز معلم در جمع پرسنل آموزش و پرورش شهرستان خواف برگزار شد . در این مراسم دکتر نگهبان سلامی نماینده مردم شهرستانهای خواف و رشتخوار و نایب رئیس کمیسیون آموزش – تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی  به ایراد سخن پرداخت وی در ابتدای سخنانش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید مطهری ،  هفته معلم به جامعه معلمی کشور و شهرستان خواف تبریک گفت .  

  وی به برخی از مشکلات معلمان پرداخت و از آن جمله به مشکلات نیروهای حق التدریس اشاره کرد و گفت : قانون استخدامی حق التدریسها را در مجلس تصویب کردیم  که بعد از نظر شورای نگهبان اجرایی می شود . 

  وی همچنین با عنایت به اهمیت انجمنهای صنفی فرهنگیان بر ضرورت  آزادی عمل بیشتر این اصناف تاکید کرد تا بتوانند مطالبات و خواسته های فرهنگیان را در سطوح مختلف پیگیری کنند .

  دکتر نگهبان سلامی در بخشی از سخنانش به موضوع شایسته سالاری در انتصابات و مدیریتها  پرداخت و گفت نگاه  صرفا مذهبی و قومی باید از این حوزه رخت بربندد همچنین با اشاره به مشکلات فرهنگیان و بازنشستگان گفت  اکثر فرهنگیان عزیز ما بویژه  بازنشستگان از بیمه آتیه سازان نالانند و بایددر این زمینه  فکری به حال فرهنگیان عزیز نمود . وی با اشاره به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان گفت این موضوع از  ذغدغه های ما است و در مجلس اعتباری برای آن مصوب کردیم تا این مسئله حل شود . 

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به فرسوده بودن فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت در روستا ها و شهرهای شهرستان (قاسم آباد،نشتیفان،سنگان،خواف و سلامی) فضاهای فرسوده آموزشی داریم که بیش از 40 سال قدمت دارند و در برخی موارد فرزندان ما در کانکس درس می خوانند . وی ادامه داد : این دیار و این شهرستان دانش آموزان با استعداد و نخبه ای دارد که قطعا توجه بیشتر آموزش و پرورش کمک میکند که بتوانیم در توسعه کشور نقش بسیار مهمی داشته باشیم

  دکتر نگهبان سلامی  با اشاره به اینکه در این دوره حساسیت انتخابات نسبت به گذشته بیشتر است گفت ما امروز در مسیر توسعه قرار داریم ، خوشبختانه در این دولت مسیر توسعه باز شده است . وی به موفقیتهای دولت در عرصه سیاست خارجی و تلاشهای  تیم دیپلماسی ایران وموضوع  برجام اشاره کرد و گفت  باتوافقی که در حوزه هسته ای صورت گرفت و با به ثمر رسیدن برجام تعاملات گسترده ای برای ایران درکشورهای مختلف دنیا باز شد که زمینه های رشد و توسعه فراهم شده است واین مسیر پیش رو بایستی تداوم یابد.

  دکتر نگهبان با اشاره به تلاشهای دولت برای محرومیت زدایی گفت حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به رقم تنگناهای مالی دولت در همین شهرستان محروم برای حوزه‌های عمرانی سرمایه گذاری شد و امروز ما شاهد بهره برداری از آن هستیم .

  وی با اشاره به وعده های انتخاباتی برخی کاندیداها گفت : برخی ها ادعا می کنند که ما بایستی یارانه مردم را چند برابر کنیم و یا کارانه به آنها بدهیم در حالیکه این امور بر عهده مجلس شورای اسلامی است و خواص جامعه می دانند که دولت خودش نمی تواند در هر زمینه ای بودجه را تخصیص بدهداگر هر گونه  اعتباری در هر جایی باشد بایستی بیاید در مجلس ، مجلس مصوب کند نمایندگان مجلس رای بدهند ،شورای نگهبان تایید کند و بعد از طی این مراحل لازم الاجرا است . 

  دکتر نگهبان تاکید بر درایت و فهم و شعور سیاسی بالای مردم گفت: بایستی مواظب وعده‌های توخالی باشیم ،فهم و شعور سیاسی مردم ما در این زمینه بالاست و قطعاً با دقت نظر و تحلیل مسائل را میبینند.

  نماینده خواف و رشتخوار با اشاره به  اینکه عملکرد دولت و نیز تلاشهای نماینده در برخی موارد نادیده گرفته شده است گفت :  بعضی وقت ها ما واقعاً مظلوم واقع می شویم در همین شهرستان اتفاقات بسیار خوبی در سه چهار سال اخیر افتاداما متاسفانه می‌بینیم که از تریبون‌های مختلف نه تنها این موارد دیده نمی شوندبلکه تخریب هم میشویم و بنابراین واقعاً جا دارد که انصاف و تقوا را در صحبت‌های خود که از تریبون‌های مختلف داریم رعایت کنیم چرا که مستمعین ما مردمانی باهوش هستند و همه نکات ما را رصد می کنند به همین لحاظ باید مواردی را که مطرح می‌کنیم مستند باشد. چراکه  آنچه را که ما انجام دادیم بدون شعار و عوام فریبی بوده وهمان چیزی است که شما مردم به عینه دیده ایدو قطعاً بر کارها و اقداماتی که انجام شده صحه می‌گذارید.

   

  دکتر نگهبان با اشاره به تلفیقی بودن شهرستان خواف و اینکه بخش عمده ای از جمعیت ایران اسلامی از اقلیتهای قومی و مذهبی هستند ، منشور حقوق شهروندی که از سوی دولت مطرح شده را کاری ارزنده دانست و براینکه همه ایرانیان حقوق یکسان داشته باشند ، برابری و عدالت در بین همه آنها باشد، کسانی که جزء اقلیت های اقوام و  مذاهب هستند خودشان را شهروند شماره دو قلمداد نکنند تاکید کرد و گفت : همه ما به ایرانی بودن وزندگی در ایران اسلامی  افتخار می کنیم . 

   دکتر نگهبلان سلامی بر ضرورت تداوم مسیر رشد  توسعه وتدبیر و عقلانیتی که با رویکرد دولت تدبیر وامید در بخش‌های مختلف شکل گرفته است تاکید کرد و افزود باید تلاش کنیم تا این روش، جایگزین روش مدیریتی آمرانه نشود.

   وی در پایان سخنانش به  حضور یکپارچه و حماسی همه اقشار درانتخابات بیست ونهم اردیبهشت ماه تاکید کرد و این حضور حماسی مردم را خنثی کننده توطئه های دشمنان خارجی دانست.

» بازگشت | تاریخ : 1396/02/16 - 11:23 | توسط : admin | بازدیدها : 637 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030