فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی

  نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور نصرپور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در محل فرمانداری شهرستان خواف برگزار شد 

   

  محور اصلی نشست امروز خبرنگاران و مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد ، موضوع مهم انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بود . 

  در آغاز این نشست دکتر پهلوان نژاد فرماندار خواف و دکتر نگهبان نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار به مشکلات این شهر ستان  در حوزه صدا و سیما پرداختند . 

  دکتر نگهبان سلامی (نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار ) با اشاره به موقعیت مرزی شهرستان خواف به اهمیت فرهنگ سازی و نقش رسانه ملی در حفظ و تقویت اتحاد ،انسجام و وحدت ملی پرداخت و خواستار توجه هر چه بیشتر رسانه ملی به رعایت حقوق اقوام و مذاهب بویژه اهل سنت  با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری شد.  

  دکتر نگهبان با یادآوری وحدت و همدلی موجود در شهرستان خواف بین اهل تشیع و اهل سنت و نیز با اتکائ به رهنمودهای مکررمقام معظم رهبری بر ضرورت حفظ وحدت و احترام به عقاید مذهبی اهل سنت ،از عدم پوشش رسانه ملی و خراسان رضوی در مورد عقاید اهل سنت گلایه کرد و گفت شبکه های خارجی بنوعی دیگر که مورد رضایت ما نیست به عقاید اهل سنت میپردازند حال آنکه ممکن است اگر صدا و سیما به این موضوعات بپردازد زمینه اختلاف کمتر شود و وحدت و انسجام مردم تقویت گردد . 

  دکتر نگهبان سلامی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از مردم خراسان رضوی اهل سنت هستند گفت این مردم دوست دارند که عقاید آنها از رسانه پخش شود و با اشاره به فوت مولانا شهیدی عالم برجسته اهل سنت شهر ستان از عدم پخش بموقع گزارش تهیه شده مراسم ارتحال گلایه و از مساعدت آقای نصرپور در رایزنی های بعدی تشکر کرد . 

  وی با ذکر اینکه  اتحاد انسجام وحدت و همدلی در شهرستان خواف نمونه و بی‌نظیر است گفت صدا و سیما نباید آن را محدود کند به هفته وحدت بلکه وحدت باید در تمام طول سال در برنامه های صدا و سیما مورد توجه قرار گیرد.

  وی با تاکید بر ضرورت عدالت محوری در برخورداری از رسانه ملی خواستار استفاده از نیروهای توانمند اقوام و مذاهب در استخدامها و جذب نیروی صدا و سیما گردید.

   

  همچنین نماینده خواف و رشتخوار با تأکید برظرفیت‌های بی‌نظیر موجود در شهرستان خواف گفت  در گذشته جریمه یکی از شرکت های معدنی  حدود ۳۷۰ میلیارد تومان شده بود و این در حالی است که در همان موقعیت  بودجه کل خراسان رضوی حدود  ۳۵۴ میلیارد تومان بوده است وی این موضوع را بدین معنا دانست که این شهرستان ظرفیت ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد و  تاکنون نیز بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان  سرمایه گذاری صورت گرفته است  و از این رو خواستار تلاش بیشتر اصحاب رسانه و  رسانه ملی  در معرفی این ظرفیتها شد.

  وی همچنین با اشاره به تلاش نمایندگان خراسان رضوی برای جذب اعتبار برای صدا و سیمای این استان به ضرورت رفع مشکل دیجیتال شهرستان و تخصیص اعتبار برای آن تاکید کرد تا مردم بتوانند از برنامه های رسانه ملی استفاده بهتری داشته باشند.

  مولانا مطهری(ریاست حوزه علمیه احناف خواف) در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی همه را به الگو قرار دادن اخلاق نبوی دعوت کردند و یادآور شدند : رحم و شفقتی که در وجود پیامبر بود باید الگوی ما باشد ،اگر این صفت پیامبر را الگو قرار دهیم همه مسایل قابل حل است. 

  ایشان باذکر اینکه اکنون علمای اهل سنت از سوی داعش مورد تهدید قرار می گیرند ،بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط ها تاکید کردند. 

  ایشان همچنین به ضرورت پخش عقاید اهل سنت از رسانه ملی پرداخته و احتمال مراجعه مردم به رسانه های بیگانه را از آسیب های عدم توجه لازم به عقاید اهل سنت در رسانه ملی دانستند.

  مولوی احراری (امام جمعه اهل سنت شهر خواف) در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت توجه همه مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد احترام به عقاید اهل سنت و یادآوری موافقت ایشان در سفر به کردستان با درخواست مردم جهت پخش اذان اهل سنت از تلویزیون استانی ، فرمایشات رهبری را " ملوک الکلام " خواندند و به ضرورت احترام به مقدسات مذاهب در رسانه ملی تاکید کرده و خواستار ممانعت از بروز برخی رفتارهای خواسته یا ناخواسته ای که اشخاص مورد احترام اهل سنت را مورد توهین قرار دهد شدند. 

  ایشان همچنین با انتقاد  از عدم پوشش خبری رسانه ملی در مورد مراسم و مناسبت های اهل سنت نظیر نماز جمعه  تاکید کردند که اینطور نباشد که فقط در هفته وحدت به پخش مصاحبه از علمای اهل سنت پرداخته شود و در بقیه ایام سال به این موضوع توجه نشود بلکه بهتر است همانگونه که در صدا و سیما به خطبه های نماز جمعه اهل تشیع پرداخته می شود ،خطبه های نماز جمعه اهل سنت در رسانه ملی مورد توجه قرار گیرد و حداقل خطبه عربی پخش شود.

   

  نصرپور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست تخصصی خبرنگاران  آزاد در شهرستان خواف :

   

  • خوشحالم که شهرستان خواف نماد وحدت اهل سنت و تشیع است .
  • در حوزه های سیاسی و مسائل انقلابی وحدت کامل داریم حضور مردم این شهرستان در دفاع از مقام معظم رهبری و در دفاع از کشور ، و حدت در حوزه سیاسی است
  • ۳۱ ماهواره با 5000  شبکه در جمهوری اسلامی قابل دریافت است و ۲۰۳ شبکه فارسی وجود دارد
  • هوشیاری و بصیرت ملت و نقش علما توانسته است نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند.
  • وضعیت پوشش دیجیتال در  شهرستان ۹۵ درصد است ولی قطعی شبکه ها مربوط به مشکلاتی است که گیرنده تلویزیون در معدن دارد و پیشنهاد کردیم با توجه به مشکلات اعتباری 50 درصد اعتبار مورد نیاز از محل تملک دارایی ها توسط شهرستان تخصیص پیدا کند که با ۵۰ درصد مشارکت صدا و سیما بتوانیم تجهیزات مورد نیاز را در مرکز  شهرستان ایجاد کنیم و تا دهه فجر ۹۶ افتتاح شود.
  • لیستی از نخبگان شهرستان  اعم از نخبگان علمی ، فرهنگی ، هنری ، اقتصادی و ... را در اختیار قرار دهید تا از آنها در برنامه های مختلف دعوت به عمل آورده و استفاده کنیم.
  • در مورد انعکاس عملکرد دولت در رسانه ملی : ما دنبال سیاه‌نمایی نبودیم و تلاش کردیم  عملکرد دولت را با نگاه مثبت ارائه کنیم 

  خطاب به خبرنگاران : 

  • خبرنگاران اشراف اطلاعاتی و خبری به حوزه کاری خود داشته باشند تلاش کنیم که فضا دو قطبی نشود.
  • بی طرفی در برنامه های انتخاباتی وجود داشته باشد .
  • شور و نشاط انتخاباتی منعکس شود ،تریبون آزاد انتخاباتی داشته باشید.
  • در ارائه گزارشات ،سلامت انتخابات منعکس شود تا دشمن سوء استفاده نکنند
  • ویژگی های کاندیداهای اصلح را مطرح کنید
  • ۷۰% تمرکز بر شوراهای شهر و روستا داشته باشیم
  • در مصاحبه ها تنوع جنسیتی ،  قشری  و سنی رعایت شود
  • خلاقیت ابتکار و نوآوری در تهیه اخبار باشد
  • حضور آثار تولیدی و پتانسیل های اقتصادی  شهرستان در آثار خبرنگاران و اعضای رسانه بیشتر باشد.
  • مسائل اقتصادی و تولید باید از مهمترین مسائلی باشد که به آنها می پردازند
  •  چرا فعالیت های قرآنی را برای ما نمی فرستید!!!شاید با همه فعالیتی که در ماه رمضان و برنامه‌های معنوی  در این شهرستان وجود دارد ، این برنامه ها  برای ما ارسال نشده است. نمازهای تراویح اهل سنت مشکلی برای پخش ندارند و چه بسا عدم ارسال آنها موجب شده است که برخی دلخوری ها به وجود بیاید.

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1396/02/09 - 14:53 | توسط : admin | بازدیدها : 626 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030