فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

تدوین طرح تشکیل دبیرخانه نظارت و اجرای انتخابات شوراها

  محمد محمودی شاه نشین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر چگونگی و عملکرد مجلس در نظارت بر انتخابات شوراها، گفت: قانون اساسی شرح وظایف شورای نگهبان را تعیین کرده، اما متأسفانه در آن شرح وظایف، نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در وظایف شورای نگهبان ذکر نشده و نظارت بر این روند به مجلس واگذار شده است.

  نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چهار سال یکبار از میان داوطلبان، 5 نفر را به عنوان هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا انتخاب می کنند.

  وی ادامه داد: در شرایط کنونی برای رفع برخی ایرادات و نواقض در روند نظارت بر انتخابات شوراها، در حال تدوین طرحی برای تشکیل دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها هستیم تا این دبیرخانه ضمن نظارت بر روند اجرای انتخابات، عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا را در طی دوره فعالیتشان رسیدگی کند.

  محمودی شاه نشین تصریح کرد: در شرایط کنونی نظارت و اجرای انتخابات شوراهای شهر و روستا دارای نظم و فرایند مطلوبی است و نشست های مشترکی میان مجلس با وزارت کشور و شورای نگهبان برگزار شده است و سعی پارلمان  این است که یک انتخابات منظم و مبتنی بر قانون برگزار شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در عرصه انتخابات شوراهای شهر و روستا، بیش از 120 هزار نفر به عنوان اعضای شوراها انتخاب می شوند، بنابر این طیف حضور کاندیداها و روند برگزاری انتخابات دارای تنوع بسیاری است،  از این رو برای نظارت و اجرای انتخابات در حال به کارگیری امکانات مجلس و سایر دستگاه ها هستیم.

  رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: در سنوات گذشته مجلس به دنبال انتقال وظیفه نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا به شورای نگهبان بود، اما این شورا به علت مغایر با قانون اساسی با این مسئله مخالفت می کرد، البته شورای نگهبان اخیرا اعلام کرده که برای همکاری دفاتر این شورا با مجلس در شهرها بخشنامه صادر می کند./

» بازگشت | تاریخ : 1395/12/22 - 11:12 | توسط : admin | بازدیدها : 1028 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030