فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

تاکید رئیس جمهور در خصوص انتصاب زنان و اهل سنت

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور بعدازظهر امروز(یکشنبه 8 اسفند) با اعضای فراکسیون زنان مجلس در دفتر دولت در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد که بانوان نماینده در این دیدار هر یک دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را در حوزه زنان همچون تقویت حضور زنان در پست‌های مدیریتی با معاون پارلمانی دولت در میان گذاشته و خواستار برگزاری نشست فراکسیون زنان با رئیس‌جمهور به منظور تعامل و همفکری هرچه بیشتر با بانوان مجلس دهم و انتقال دیدگاه‌ها به هیأت دولت شدند.  

  بنابراین گزارش، معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس در این دیدار، گفت: نسبت به استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در پست های مدیریتی و مدیریت در سطح شهرستان‌ها، استان ها و کشور تاکید کرد.

  همچنین ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به چند برابر شدن حضور زنان در مجلس، ابراز امیدواری کرد اهداف و برنامه‌های بیشتری نسبت به گذشته دنبال و تعامل عمیق‌تری میان آن‌ها و دولت صورت بگیرد.

  زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس نیز با بیان اینکه از همراهی دولت با نمایندگان موافق انتظار بیشتری داریم، افزود: همراهی باید در عمل دید شود و دولت باید مدیران بیشتری از میان بانوان برگزیند.

  سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در مجلس نیز با بیان اینکه 92 درصد مردم عسلویه به روحانی رأی داده اند، از ناامنی و خرابی جاده‌ها و تلفات جانی بسیار بالا انتقاد کرد.

  طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تاکید بر درخواست ملاقات با رئیس‌جمهور، افزود: بانوان کشاورز خواستار استمهال 3 ماهه وام 100 میلیون تومانی هستند.

   

  ذوالقدر: رفع مشکلات جاده منطقه فشافویه و حسن آباد ضروری است

  همچنین فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران با اشاره به معضلات متعدد حاشیه نشینی در  تهران، گفت: راه اندازی مترو اسلامشهر و تخصیص اعتبار برای این منظور، تسریع در بهره‌برداری از بیمارستان شهرری در ماه‌های پایانی دولت و رفع مشکلات جاده‌های اطراف شهر بزرگ تهران مخصوصا در منطقه فشافویه و حسن آباد از سوی دولت ضروری است.

  عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان در مجلس دهم تاکید کرد: با توجه اینکه در برنامه ششم توسعه تصویب شده زنان سرپرست خانواره زیرنظر دولت قرار بگیرند، دولت باید برای تامین اعتبار بودجه آن فکری کند و با تخصیص منابع، بتوانند اقدامات خوبی برای کمک به زنان سرپرست خانوار انجام دهد.

  وی همچنین بر ضرورت ایجاد محل‌هایی برای حمایت از زنان و دختران آسیب دیده تاکید کرد: تسریع در راه اندازی اتوبان تهران و شمال مسئله ضروری دیگری است که دولت باید به آن توجه کند.

   

  این گزارش می افزاید؛ حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز در پاسخ به سوالات، خواسته و مطالبات بانوان نماینده با تاکید بر اینکه مطالبات آن‌ها را به حق می‌داند چراکه نمایندگان باید پاسخگوی خواسته‌های مردم باشند، توضیح داد: دولت با کمبود امکانات و اعتبارات رو به رو است و به واقع تحریم‌ها شرایط سختی را برای کشور ایجاد کرده بود.

  وی افزود: هیات دولت تمام تلاش می کند تا اعتبارات مورد نیاز جهت امور  جاری کشور را تامین کند؛  دولت همه تلاش خود را می‌کند منابع به صورت عادلانه توزیع شوند هر چند ممکن است برخی اشکالات نیز رخ دهد.

   

  قول برنامه‌ریزی برای دیدار زنان نماینده با رئیس جمهور

  معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه باید در عین تلاش برای پاسخ به خواسته‌های مردم این خواسته‌ها را با واقعیت همراه و آن‌ها را توجیه کرد، اضافه کرد: مطالبات شما بانوان نماینده دسته‌بندی و پیگیری خواهد شد، ضمن آنکه قول ترتیب دیداری را با معاون اول رئیس جمهور برای بانوان مجلس تا قبل از آغاز سال جدید می‌دهم.  

  امیری درخصوص رویکرد رئیس جمهور درخصوص سپردن پست‌های مدیریتی به بانوان گفت: زمانی که درخواست انتخاب یک بانو برای سازمان میراث فرهنگی به آقای رئیس‌جمهور رسید، ایشان بلافاصله استقبال و اجابت کردند.

   

  تاکید رئیس جمهور به وزرا برای انتخاب زنان در پست‌های مدیریتی

  وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور بارها به وزرای خود را تاکید کرده‌اند و گفته‌اند چرا از زنان بیشتری در دستگاه‌های خود استفاده نمی‌کنند.

   

  رئیس جمهور در انتصاب اهل سنت در پست‌های مدیریتی تنگ نظری ندارد

  معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در خصوص نگاه دولت به اهل سنت، گفت: دولت و رئیس جمهور نیز درخصوص انتصاب اهل سنت در پست‌های مدیریتی به هیچ وجه تنگ نظری ندارد و تاکید دارند، آنها نیز هم وطنان ما هستند و باید از اشخاص توانمند و شایسته در  دولت به نحوه احسن استفاده کرد و چند روز  گذشته  نیز بر این موضوع تاکید کرده است./

» بازگشت | تاریخ : 1395/12/08 - 08:08 | توسط : admin | بازدیدها : 1284 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030