فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

دکترنگهبان در 22بهمن: مسیر انقلاب اسلامی هیچگاه از مبارزه تهی نبوده است

  دکتر نگهبان سلامی در سخنرانی  مراسم  22 بهمن ماه  درشهرستان خواف ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر از همه آحاد مردم شریف شهرستان خواف ، که با حضور پرشور و بی نظیر خود تجلی وحدت و انسجام در جامعه اسلامی را رقم زدند تشکر کرد .

  وی همچنین درگذشت عالم ربانی  حضرت مولانا شهیدی (رح) را محضر جناب مولانا مطهری ، علمای بزرگوار و خانواده محترم ایشان تسلیت گفته  در سخنانی  به اهمیت و نقش تاثیر گذار علما در گسترش معنویت و وحدت در جامعه اسلامی پرداخت .

  نماینده مردم شریف خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به 4 دهه ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار و استبداد، آن را نشان عظمت و صلابت انقلاب اسلامی دانست و گفت : نه فشارهای رژیم ستم شاهی ، نه جنگ تحمیلی 8 ساله ، نه ترور و تحریم ، هیچکدام نتوانستند عزم و اراده این ملت را در تحقق آرمانهای امام راحل (ره) و مبارزه با استکبار و تحقق اقدار ، استقلال و عزت ایران اسلامی خدشه دار کنند .  

  وی ادامه داد : ملت ایران اعم از گروه های قومی و مذهبی ، با اتکاء به خداوند متعال ، تعالیم والای اسلام و قرآن ، در سایه رهبری عالمانه و اتحاد و انسجام توده های مختلف مردم ، نهال انقلاب را به درختی تنومند تبدیل کرده است و در این راه پرفراز و نشیب با تقدیم جان فرزندان خود صحنه های باشکوهی از غیرت ، عزت و سربلندی این ملت بزرگ و جان برکف را به نمایش گذاشته است .

   

  مسیر انقلاب اسلامی هیچگاه از مبارزه تهی نبوده است

   

  دکتر نگهبان سلامی با اشاره به مبارزه و جهاد در انقلاب اسلامی گفت : مسیر انقلاب اسلامی هیچگاه از مبارزه تهی نبوده است و امروز نیز جنگ و جهاد ادامه دارد . جهاد اقتصادی که به تعبیر رهبر انقلاب ، امروز به عنوان اقتصاد مقاومتی سرلوحه عمل مسئولان و وجه همت مردم قرار گرفته است جلوه دیگری از دفاع مقدس است .

  وی در مورد مذاکرات هسته ای خاطر نشان کرد : عرصه سیاست خارجی و حوزه فرهنگی و اجتماعی مصداق دیگر ی از جنگ نرم است . فرماندهان سیاست خارجی  در مذاکرات هسته ای و برنامه جامع اقدام مشترک با همان برجام ، به نمایندگی از ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنیا نشان دادند که ایران کشوری متمدن ، آزادی خواه و صلح طلب است .

  نماینده خواف و رشتخوار گفت : مذاکره ایران با گروه 5+1 که برخی از این کشورها خوی و منش استکباری نیز دارند و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های آنها بیانگر این است که این مذاکرات مبتنی بر آرمانهای نظام اسلامی با روحیه انقلابی و البته با توان بالای دیپلماسی بود که توانست سایه تحریمهای ظالمانه را بشکند و بار دیگر قدرت نظام اسلامی را به نمایش بگذارد .

  دکتر نگهبان در مورد دسیسه های دولت جدید آمریکا برای لغو برجام گفت : امروز هم می بینیم که رئیس جمهور جدید آمریکا بدنبال دسیسه برای لغو برجام است . اینکه دولت آمریکا به این شیوه به دنبال برهم زدن برجام است خود دلیل محکمی بر پیروزی و قدرت جمهوری  اسلامی  و دولتمردان در عرصه سیاست خارجی است  . قطعا دولت و ملت ایران در ادامه مسیر انقلاب همگام با نیازهای روز و مناسبات جهانی ، توان و قدرت خود را در همه عرصه ها به روز می کند .

  وی در مورد توان و اقتدار نظامی کشور افزود : امروز جان برکفان  قوای نظامی و  نیروهای مسلح  جمهوری اسلامی برای دفاع از عزت و کیان کشور بیش از هر زمان دیگری در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارند و چشم زیاده خواهانی را که بخواهند به هر طریقی و هر بهانه ای  کوچکترین تعرضی به  منافع ملی مان داشته باشند را کور خواهند کرد .

   

  خدمات دولت تدبیر و امید 

  نماینده خواف و رشتخوار  به خدمات دولت اشاره کرد و گفت : دولت تدبیر و امید به ریاست جمهوری دکتر روحانی با رویکردی اعتدالی توانسته است بر اتحاد و انسجام ملی بیافزاید ، آرامش روانی و اعتماد و امید به نظام اسلامی را تقویت کند بویژه در حوزه اقتصادی ثبات نسبی را در بازار رقم بزند و کنترل قیمتها را به گونه ای مدیریت کند که مردم نگران نوسان شدید و تشدید افزایش قیمتها در بازه های زمانی کوتاه مدت نباشند .

  وی  در ادامه افزود ، دولت تدبیر و امید توانسته است :

  -  به تحريم‌هاي ظالمانه هسته‌اي عليه مردم ايران خاتمه دهد و توليد و صادرات نفت را به سطح پيش از تحريم‌ها برساند

  -  دستاوردهاي هسته‌اي را حفظ كند و پيشرفت در اين حوزه را با بازطراحي رآكتور اراك، استمرار توليد آب سنگين و صادرات آن تداوم دهد

  -  به بحران اقتصادي و ركود تورمي بي‌سابقه پايان بخشد

  -  رشد اقتصادي منفي را به مثبت ، تورم و اتكاي بودجه به درآمد نفتي را كاهش داده  وتوليد بخش كشاورزي را افزايش دهد

  -  به تحريم فروش هواپيما به ايران خاتمه دهد و مسير افزايش ايمني براي مردم در مسافرت‌هاي هوايي را فراهم كند

  -  قراردادن بیش از  10 ميليون نفر به‌طور رايگان  تحت پوشش بيمه سلامت  و کاهش هزينه‌هاي بستري در بيمارستان‌هاي دولتي نیز از اقدامات مهم دولت در حوزه سلامت است .

  -  کسب رتبه دوم در سرانه تعداد فارغ التحصیلان مهندسی، رتبه سوم در میزان رشد علمی کشور، رتبه پنجم در ایجاد اشتغال ، رتبه ششم فناوری نانو، رتبه هفتم توان و قدرت نظامی، رتبه یازدهم در فناوری  هوافضا،رتبه چهاردهم در فناوری هسته ای در مقیاس جهانی را به گنجینه موفقیتهای کشور اضافه نماید

   

  حقوق قانونی مردم خط قرمز ما در ارتباط با وزرا و مدیران اجرایی است

  دکتر نگهبان اشاره به گوشه ای از خدمات دولت تدبیر و امید را منصفانه دانست و با اینکه یکی از نمایندگان حامی دولت است گفت : اما آنچه که لازم هست بر آن تاکید شود این است که علی رغم ارتباط بسیار موثر با دولت هرگز از حقوق حقه و قانونی مردم در سطح منطقه  ودر ارتباط با عملکرد وزارتخانه های مختلف نگذشته و نخواهم گذشت و بارها از وظیفه نظارتی نماینده برای اجرای قانون استفاده کرده و با استیضاح و طرح سوال از وزرای دولت و همچنین تحقیق و تفحص  از سازمانها و نهادها از حقوق مردم دفاع کرده و در این مسیر ذره ای از مواضع قانونی خود عدول نخواهم کرد .

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه " حقوق قانونی مردم خط قرمز ما در ارتباط با وزرا و مدیران اجرایی است "  تاکید کرد :  "هر مسئولی که از وظایفش و مسئولیتهای قانونی خود تخطی کند مورد سوال و برخورد جدی نماینده شما در مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت ".

  دکتر نگهبان سلامی در قسمت پایانی سخنانش  برخی از  فعالیتهای انجام شده در دوره نمایندگی خویش در شهرستان خواف را در چند محور کلی خلاصه کرد :

  وی بهبود  فضای عمومی شهرستان را با تقویت آرامش و همدلی ، تعامل سازنده ، بومی گزینی  و نیز با حضور مسئولین ارشد نظام و دولت از جمله معاونین رئیس جمهور ، وزرا ، معاونین وزرا ، رؤسای کمیسیونهای مجلس ، نمایندگان مجلس و مدیران کل استانی  در شهرستان ، بسیار مناسب توصیف کرد .

   

  تلاش برای ایجاد و راه اندازی طرح های کلان و زیربنایی

   

  دکتر نگهبان سلامی تلاش در زمینه  تکمیل راه آهن خواف- سنگان - هرات ،تصویب منطقه ویژه اقتصادی خواف ،پی گیری در جهت تکمیل طرح های کلان فولادی و راه اندازی کارخانه های کنسانتره و گندله برای ایجاد اشتغال پایدار ، توسعه زیرساختهای منطقه از قبیل برق ،آب ، گاز ، چهار بانده شدن جاده خواف-تربت حیدریه ،  توسعه ریلی،مطالعات احداث فرودگاه و بویژه  بحث انتقال آب ازدریای عمان  به شهرستان خواف و بخش صنعتی-معدنی سنگان با مشارکت شرکت چینی و سه شرکت داخلی ، توسعه نیروگاههای بادی  با رویکرد  زمینه سازی استفاده از ظرفیتهای شرکتهای بومی  و ساماندهی فعالیتهای  معادن پلاسری با تاکید بر  دریافت حقوق قانونی مردم و منطقه  را از جمله فعالیتهای خود در زمینه  برنامه ریزی و تلاش برای ایجاد و راه اندازی طرح های کلان و زیربنایی که زمینه ساز رشد و توسعه پایدار منطقه است  برشمرد.

  نماینده خواف و رشتخوار در مورد  تقویت حوزه علم و فناوری  بیان داشت  سنگ بنای رشد و توسعه با افزایش مراکز دانشگاهی ازدو مرکز به چهار مرکز دانشگاهی مورد توجه بوده است . وی همچنین به  افزایش میانگین شاخصهای توسعه شهرستان نسبت به میانگین استانی وکشوری در زمینه   بهداشت و درمان ،افزایش تجهیزات پزشکی بیمارستان از جمله دریافت مجوز ، خرید،نصب و بهره برداری از دستگاه  سی تی اسکن ، افزایش تعداد پزشکان متخصص و تاسیس مجتمع آموزش سلامت  و دریافت مجوز و اعتبار ساخت درمانگاه تامین اجتماعی اشاره کرد .

  دکتر نگهبان پرداختن به موضوع مهم ورزش و جوانان با پیگیری تجهیز سالنهای ورزشی ، افزایش اعتبارات شهرداری های و دهیاری ها زمینه سازی دریافت تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز کشاورزی و دامپروری ،ارتقاء سطح ایمنی آسفالت جاده های بین شهری و روستایی و پیگیری گاز رسانی، تامین  برق ، آب و مخابرات در حوزه های روستایی و شهری را از دیگر خدمات انجام شده دانست .

   

  وی با اشاره به تدوین  برنامه ششم توسعه  و لایحه بودجه 96به ظرفیتهای خوب پیشنهادی در این برنامه ها برای توسعه آتی کشور و بویژه روستاها اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد  اجرایی شدن آنها منجر به رشد و توسعه و بهبودی اوضاع شهر و روستا شود.

» بازگشت | تاریخ : 1395/11/25 - 09:21 | توسط : admin | بازدیدها : 725 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030