فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

حضور دکتر کاتب عضوهیئت رئیسه مجلس در شهرستان خواف

  امروز 16 بهمن ماه 1393 دکتر کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم گرمسار از شهرستانهای خواف و رشتخوار دیدار کرد . 

   

   

  وی که به دعوت دکتر نگهبان سلامی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار به این حوزه سفر کرده بود در دیدار با علمای حوزه علمیه احناف خواف ضمن گرامی داشت ایام دهه مبارک فجر ، درگذشت مولانا شهیدی استاد ارشد این حوزه را خدمت مدیریت  و اساتید حوزه علمیه تسلیت گفت و متذکر شد همه باید تلاش کنیم تا بر اساس مصلحت و منافع مردم و نظام رفتار کنیم و مصلحت مردم و کشور را بر مصالح شخصی و گروهی  ارجح بدانیم چرا که موفقیت تنها در گرو خدمت به مردم است . 

  دکتر کاتب پس از دیدار با علما برای حضور در جلسه شورای اداری  شهرستان در محل فرمانداری خواف حضور یافت .

   

  دکتر محمد رضا پهلوان نژاد فرماندار شهرستان خواف در جلسه شورای اداری خواف با حضور دکتر کاتب ، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  به ظرفیتهای شهرستان خواف بویژه در حوزه معادن سنگ آهن سنگان پرداخت و با ذکر این نکته که وضعیت جاده  ای و ریلی شهرستان در وضع موجود برای انتقال چهل میلیون تن باری که در آینده قرار است حمل شود ، ظرفیت کافی را ندارد خواهان  اجرایی شدن قانون حقوق دولتی از معادن شد . 

  فرماندار خواف با اشاره به اینکه تا کنون از محل معادن حدود 300 میلیارد تومان حقوق دولتی به خزانه پرداخت شده است و درگذشته از این محل چیزی به شهرستان تخصیص نیافته  یاد آور شد تنها در سالهای اخیر با پیگیری های نماینده و فرماندار مبلغ "یک میلیارد و صد میلیون تومان "برای استان تخصیص یافته که از این مقدار مبلغ "یک میلیارد تومان " به خواف تعلق گرفته  است ، خواهان اجرای این قانون جهت تامین زیرساختهای شهرستان شد . 

  دکتر پهلوان نژاد همچنین  خواستار افزایش اختیارات کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت تخصیص اعتبارات به پروژه های شهرستانی شد . وی با اشاره به اینکه بودجه ای که برای شهرستان تخصیص می یابد محل هزینه کردن آنهم در استان مشخص می شود اظهارکرد  ما در شهرستان بهتر می دانیم مشکلات شهرستان چیست وبودجه ها  در چه زمینه هایی بهتر است هزینه شود . بنابراین بهتر است تصمیم گیری ها  از فصل تا پروژه در اختیار کمیته برنامه ریزی شهرستان باشد .

  فرماندار خواف  با توجه به اینکه دکتر کاتب عضو ناظر بر عملکرد صدا و سیما است از وضعیت آنتن دهی خیلی ضعیف ایستگاه تلویزیون شهرستان خواف و قطع مکرر  سیگنال در صورت وزش باد یا بارندگی شکایت کرد و خواهان  تامین اعتبار 150 – 200 میلیون تومانی مورد نیاز برای تقویت ایستگاه شد . 

   

  دکتر نگهبان سلامی نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار در نشست امروز شورای اداری شهرستان خواف ، به موضوع مهم منطقه ویژه اقتصادی سنگان  اشاره کرد که در لایحه دولت آمده است و اکنون جهت ادامه بررسی ها در کمیسیون اقتصادی مجلس است  که با عنایت به ظرفیت های صنعتی-  معدنی منطقه و تسریع ریل گذاری در خاک افغانستان  ضرورت توجه هر چه بیشتر برای تصویب آن را می طلبد . 

   

  نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار در ادامه سخنانش به ظرفیت  نیروی انسانی منطقه  با توجه به نتایج بسیار خوب داوطلبان کنکور و فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و خواستار زمینه سازی هر چه بیشتر برای اشتغال زایی  و استفاده از نیروهای شایسته بومی در پست های مدیریتی شد . 

   

  دکتر نگهبان سلامی با اشاره به  ظرفیتهای منطقه در بخش کشاورزی و دامداری  و عشایری و بویژه توانمندی  تولید محصولات استراتژیک زعفران و پسته خواستار حمایت هر چه بیشتر از شاغلان این بخش  در دریافت تسهیلات و نیز حذف واسطه ها در جریان فروش محصولات کشاورزی شد . 

   

  نماینده شهرستان خواف و رشتخوار در بخشی از سخنانش به  تلاشهایش برای تامین اعتبار و تحقق قانون حقوق دولتی از معادن پرداخت و اشاره کرد با اینکه دولت از نظر اعتباری مشکلات عدیده ای دارد و علی رغم ارتباط دوستانه با دولت و دکتر نوبخت ، جهت تحقق قانون حقوق دولتی از معادن ، تحقیق و تفحص از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را در کمیسیون برنامه و بودجه انجام داده است . وی تاکید کرد که باید با توجه به  ضرورت توسعه زیر ساخت ها از جمله  پروژه چهار بانده شدن خواف- رستخوار-  تربت حیدریه ، حقوق دولتی از معادن بجای پرداخت به خزانه  با هزینه احداث زیرساختهای مورد نیاز شهرستان تهاتر شود .

   

  دکتر نگهبان سلامی با ذکر اهمیت توسعه صنایع معدنی شهرستان و نیاز شدید آنها به  منابع آب ، از مذاکرات انجام شده با شرکت NFC  چین که در حال حاضر با سه شرکت  داخلی در حال اجرای انتقال آب برای سیرجان هستند یاد کرد و گفت این شرکتها آمادگی اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به سنگان را در ظرف 30 ماه تعهد می کنند که نیاز است مشکلات اداری آن سریعتر بررسی و مرتفع گردد.

   

  وی در بخش پایانی سخنانش به مشکلات  اصناف و بازاریان در مورد وضعیت پرداختهای مالیاتی آنها اشاره کرد  و با ذکر   اینکه در این شهرستان اصناف و کسبه درآمد چندانی ندارد گفت لازم است جهت رفع مشکلات مالیاتی آنها از سوی هیئت رئیسه مجلس با وزارت  اقتصاد رایزنی شود .

   

  مولوی احراری امام جمعه اهل سنت شهر خواف در جلسه شورای اداری شهرستان خواف که با حضور دکتر کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شور ای اسلامی برگزار شد دربخشی از سخنانشان ضمن تشکر از زحمات مسئولان برای عمران و آبادانی ، به  ضعف سیما و مبلمان شهری در شهرهای شهرستان خواف اشاره کردند و گفتند هیچ چیز امکانات این شهرستان  شباهتی با مفهوم عسلویه شرق کشور ندارد .

   

  ایشان با توجه به فعالیت دکتر کاتب در فراکسیون تولید و اشتغال ، خواستار زمینه سازی اشتغال برای جوانان و متخصصین شهرستان شدند و یادآور شدند  جوانهایی پاک  اعم از شیعه و سنی  داریم که با مدارک لیسانس و فوق لیسانس با حقوقی حدود 500 هزار تومان  کار می کنند  و با عنایت به وجود نعمت معادن به ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید نمودند تا مردم تاثیر مثبت این نعمت خدادادی را در زندگی خود درک کنند . 

   

  امام جمعه اهل سنت خواف یادآور شدند که  صدا و سیمای ایران متعلق به همه ملت ایران است و با تاکید بر آنکه  در کلام رهبری کوچکترین چیزی که باعث خدشه وحدت شود نداریم  خواستارنظارت بر عملکرد صدا و سیما  گردیدند تا موجب دل آزردگی اهل سنت نشود  . 

   

  مولوی احراری با بیان اینکه ما به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب خود می بالیم چرا که باعث شد کشور قرآنی و اسلامی شده و رهبری ما عالمی فقیه هستند بر ضرورت حفظ وحدت تاکید نموده یادآور شدند مردم برای دین انقلاب کردند و به همین دلیل در 8 سال دفاع مقدس نیز همه ایرانیان  شیعه و سنی و حتی غیر مسلمانان در برابر دشمن ایستادند . 

   

  ایشان مردم خواف را اهل وحدت و برادری دانستند و با اشاره به ارتحال مولانا شهیدی و حضور همه اقشار مردم  اعم از شیعه و سنی در مراسم تشییع جنازه و تعزیه ، این حرکت را نمونه ای از وحدت و همدلی مردم شهرستان خواف دانستند و از اینکه صدا و سیما حتی در شبکه استانی از پوشش خبری آن پرهیز نموده است گلایه کردند .

   

  دکتر کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان خواف به موضوع رشد اقتصادی پرداخت و گفت برای رسیدن به رشد اقتصادی باید از تمام ظرفیتهای کشور استفاده شود . وی همچنین در مورد تامین اجتماعی و رفاه مردم اشاره کرد که در برنامه ششم پیش بینی شده است که همه مردم باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند . 

   

  وی در مورد تلاش برای کاهش آسیبهای اجتماعی گفت راه کاهش آسیبهای اجتماعی ما آنست که هم برای ازدواج جوانان و هم برای اشتغال آنها کار کنیم . 

   

  عضو هیئت رئیسه مجلس به ضرورت توسعه روستایی پرداخت و با بیان اینکه تنها خدمات رسانی به روستا ها و تامین امکاناتی مثل آب و برق و ... نمی تواند بدون ایجاد زمینه اشتغال و درآمد موجب ماندگاری جمعیت در روستاها و مانع از مهاجرت به شهر ها شود گفت در برنامه ششم به دنبال توانمند سازی روستا ها هستیم و باید درآمد در روستاها افزایش یابد . وی گفت در بودجه 96   برای حل مشکلات آبرسانی روستاها 500 میلیون دلار و برای توسعه  و عمران روستایی  نیز در برنامه ششم 300 میلیارد تومان دیده شده است و حداقل 500 روستا باید از نظر بنیه اقتصادی تقویت شود .

   

  دکتر کاتب تاکید کرد برای تسریع در اجرای پروژه چهاربانده شدن خواف- تربت حیدریه  حتما جلسه ای را در حضور دکتر نگهبان با دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی  خواهیم داشت همچنین از اینکه 50 درصد هزینه احداث این پروژه را ایمیدرو پرداخت کند دفاع می کنم . وی در مورد تذکرات علما در مورد عملکرد صدا و سیما نیز قول پیگیری داد و گفت همه تذکرات را به مسئولان مربوطه خواهد داشت .

   

  دکتر کاتب پس از جلسه شورای اداری شهرستان خواف جهت مشاهده معادن سنگ آهن به مجتمع سنگ آهن سنگان رفت و از نزدیک  بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه و کارخانجات درحال احداث را بازدید نمود .

   

   

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/11/17 - 12:06 | توسط : admin | بازدیدها : 1198 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030