فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

لزوم بسترسازی برای پذیرش اساتید و دانشجویان ایرانی ساکن در آمریکا/ تشکیل کمیته ویژه برای بررسی اقدامات کارشناسانه

    محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با استقبال از برخی پیشنهادات درخصوص پذیرش استادان و دانشجویان ایرانی مشغول به تدریس و تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا در دانشگاه های داخلی به دنبال تصمیم رئیس جمهور این کشور مبنی بر عدم اجازه ورود ایرانیان به این کشور تا سه ماه آینده، گفت: با توجه به اینکه این اتفاق به تازگی رخ داده است باید ابتدا باید با تشکیل کمیته‌ای ویژه در وزارت علوم با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درخصوص چگونگی پذیرش این دانشجویان اقدامات کارشناسانه‌ای صورت بگیرد و سپس در زمینه جزئیات و نحوه اجرا تصمیم گیری شود.  

    نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادامه تحصیل متقاضیان این دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف ایران با توجه به اینکه تعداد آنها کم نیست و البته سطح علمی بالایی دارند نیازمند سنجش سطح و جایگاه علمی آن‌ها است؛ به همین دلیل می‌توان با برگزاری آزمون سطح دانش آن‌ها را سنجید تا تناسب مناسبی میان سطح علمی آنها و دانشگاه‌ها صورت گیرد.

    وی با بیان اینکه این سنجش باید شامل اساتید ایرانی مشغول به کار در دانشگاه‌های آمریکا نیز ‌شود، گفت: وزارت علوم باید امکانات و شرایط لازم را برای دانشجویانی احتمالی که به ایران باز خواهند گشت در نظر بگیرد تا آنها مسیر را بازگشت به کشور  را باز و  مناسب بی‌یابند.

    نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: احتمالا کشورهای دیگر نیز از این دانشجویان استقبال خواهند کرد و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آمریکا در صورت تصمیم به خروج از آمریکا، دانشگاه‌های کشورهای اروپایی را نیز جزء گزینه‌های خود برای ادامه تحصیل دارند.

    به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس هیات موسس و رئیس دانشگاه آزاد در واکنش به اقدام خصمانه دولت آمریکا،عنوان کرده است با آغوش باز پذیرای استادان و دانشجویان ایرانی هستیم./

» بازگشت | تاریخ : 1395/11/12 - 13:54 | توسط : admin | بازدیدها : 1081 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030