فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

قیمت بنزین مصرفی در سال آینده افزایش نمی یابد

  محمدمهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر نفت در این جلسه گفت: علیرغم اینکه در هفته جاری مجلس تعطیل است اما کمیسیون تلفیق بودجه درحال بررسی بودجه سال آینده است.

  نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه بحث امروز کمیسیون تلفیق بودجه بررسی درآمدهای نفتی بود آقای زنگنه با حضور در کمیسیون گزارشی از مجموعه بازار نفت و پیش‌بینی قیمت‌ها به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: موضوعات پیش‌بینی قیمت نفت و دلار و تأثیرات آن در بودجه در جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس نظر نمایندگان تلاش خواهد شد بودجه کشور به متغیرهای مذکور وابسته نباشد.

  مفتح ادامه داد: با توجه به مصوبات برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، درآمدهای نفتی بر اساس اسناد بالادستی اختصاص می‌یابد.

  وی افزود: در لایحه دولت مقرر شده بود 20 درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی اختصاص یابد اما بر اساس مصوبه امروز 30 درصد از این درآمدها به صندوق توسعه ملی اختصاص یافت. همچنین کمیسیون بر اساس سیاست‌های کلی 14.5 درصد از درآمدهای نفتی را به شرکت نفت، 3 درصد از درآمدهای نفتی را به مناطق محروم، نفت‌ خیز و گازخیز اختصاص داد.

  مفتح ادامه داد: صد هزار میلیارد تومان از کل درآمد نفت بعد از کسر موارد مذکور در بودجه عمومی لحاظ می‌شود بنابراین قیمت نفت در بازار به هر صورتی تعیین و اگر در مجموع درآمد نفت بیش از پیش‌بینی‌ها باشد، مازاد این درآمد باید به حساب ذخیره ارزی اختصاص  یابد که بیانگر این است دولت نمی‌تواند کاهش درآمد مالیاتی را از افزایش درآمدهای نفتی جبران کند.

  وی گفت: علاوه بر موارد مذکور مقرر شد 5 درصد از قیمت فروش فرآورده های نفتی بدون افزایش قیمت بنزین برای مصرف کننده به توسعه پالایشگاه‌ها اختصاص داده شود.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر ردیف بودجه‌ای حساب و کتاب خواهد داشت، افزود: همچنین علاوه بر موارد مذکور 30 هزار میلیارد تومان برای قیر که به آسفالت راه‌های روستایی و شهرهای محروم اختصاص داده می شود./

» بازگشت | تاریخ : 1395/11/02 - 13:04 | توسط : admin | بازدیدها : 924 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030