فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

تاکید استاندار خراسان رضوی بر استفاده از معادن خواف برای توسعه استان

  به گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان، دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خواف اظهار کرد: وجود تونل های باد در نشتیفان، انرژی خورشیدی و داشتن مرز را از دیگر مزایای منحصر به فرد این شهرستان برشمرد.
  وی گفت: تکمیل خط آهن مشهد- خواف - هرات در خاک ایران و امتداد آن در افغانستان، ظرفیت بسیار بالایی برای ترانزیت بار و مسافر برای منطقه فراهم می کند و ظرفیت بالایی برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو ملت ایران و افغانستان است. 
  وی به برنامه ریزی انجام شده برای تامین زیرساخت های مورد نیاز واحدهای معدنی مستقر در شهرستان اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته اقدامات قابل توجهی در این خصوص آغاز شده و در دست پیگیری است. 
  استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: رویکرد دولت یازدهم توسعه متوازن اقصی نقاط کشور است و در همین راستا رسیدگی به مناطق کمتر توسعه یافته به عنوان یک اولویت دنبال شده است. 
  رشیدیان، تجهیز و تکمیل خانه های بهداشت، ساخت سالن ورزشی در روستاها، برنامه ریزی برای تامین آب شرب و ارتقای کیفیت آن، اصلاح شبکه ها و ایجاد مجتمع های آبرسانی در مناطق روستایی خواف را در همین چهارچوب دانست.
  وی بر ضرورت تکمیل پروژه مسکن مهر شهرستان خواف و طرح 2 بانده کردن محور خواف - رشتخوار تاکید کرد و گفت: مطالبات بحق مردم در حوزه های مختلف با جدیت دنبال می شود. 
  وی به اقدامات دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: دولت با نگاه به سیاست های اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، فضای کسب و کار را در کشور رونق داده است.
  نماینده عالی دولت در خراسان رضوی افزود:علی رغم تلاش دشمنان برای مشکل آفرینی برای نظام اسلامی و تحمیل تحریم ها، با تلاش دولت در زمینه ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مردم سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته است.
  وی به وضعیت اقتصادی استان اشاره و اظهار کرد: در حالی که تابستان پارسال افزون بر یک میلیون و 800 هزار شغل در حوزه های مختلف کشاورزی، بازرگانی و صنعت استان ایجاد شد، این رقم تابستان امسال به رقمی بیش از یک میلیون و 950 هزار مورد رسید. 
  استاندار خراسان رضوی، وجود حوزه های علمیه اهل سنت و تشیع، دانشگاه های فعال و پویا و مختصات فرهنگی شهرستان را از مزیت های قابل ملاحظه خواف دانست و بر توسعه فعالیت های فرهنگی و پژوهشی در این خطه تاکید کرد. 
  رشیدیان با اشاره به دیدار خود با برخی عشایر و دامداران خواف اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب، بهره وری، مکانیزه کردن کشاورزی، توسعه کشت گلخانه ای و اجرای سامانه های نوین آبیاری باید در منطقه با قوت دنبال شود. 
  استاندار با شنیدن سخنان یکی از مدیران در خصوص فعالیت مدارس کانکسی در روستاهای خلیل آباد و حسین آباد خواف، گفت: این قابل قبول نیست که هنوز در روستایی مدرسه کانکسی وجود داشته باشد و این مشکل باید از طریق اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرتفع شود. 
  رشیدیان اضافه کرد: استفاده از مدارس کانکسی تنها برای دانش آموزان عشایری استان، آن هم به دلیل عدم استقرار در یک مکان و کوچروی دائم، پذیرفته است.
  استاندار خراسان رضوی همچنین با تبریک آغاز هفته وحدت و میلاد فرخنده حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع)، خواف را نماد وحدت شیعه و سنی توصیف کرد که پیروان 2 مذهب در کمال آرامش با هم زندگی می کنند. 
  رشیدیان نیاز کنونی جامعه را تقویت همبستگی امت اسلام و تمسک به اشتراکات دینی و فرهنگی خواند و گفت: با تحقق این وحدت و انسجام، توطئه های شوم دشمن در ایجاد تفرقه بین مسلمانان خنثی خواهد شد. 
  استاندار خراسان رضوی در سفری یکروزه به شهرستان مرزی خواف، ضمن افتتاح چند طرح تولیدی، در نشست شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

» بازگشت | تاریخ : 1395/09/24 - 14:51 | توسط : admin | بازدیدها : 1445 | نظرات :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030