فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   YourNameSite RSS  YourNameSite RSS
به وب سایت دکتر محمود نگهبان سلامی خوش آمدید.

ضرورت آسفالت راه‌های روستایی/ تعیین متولی در حوزه عمران راه‌های روستایی

  راه

  نمایندگان مردم در خانه ملت با بیان اینکه راه‌های روستایی از آسفالت مناسبی برخوردار نیستند، تاکید کردند: باید در حوزه عمران روستایی متولی مشخص تعیین شود و بحث میان وزرات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهردار‌ی‌ها با تعیین متولی رفع شود.به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابوذر ندیمی در نشست علنی امروز چهارشنبه (۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از کمیسیون عمران به دلیل پرداختن به این گزارش گفت: پرداختن به چنین گزارش‌هایی از لحاظ سرعت و اولویت دادن به مباحث اصلی کشور کمک می‌کند. باید بپذیریم که روستاییان به لحاظ تامین امنیت غذا در صف اول مبارزه هستند. اینکه ما بتوانیم برای جمعیت بیش از ۲۱ میلیون نفر که در روستاها ساکن هستند راه‌های مناسب تامین کنیم از وظایف ما است.

  نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه عمران در روستاها بی‌صاحب است، افزود: باید کسی متولی عمران در روستاها باشد. در طی این سال‌ها تلاش شده که بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی بخشی از تولیت عمران روستاها را برعهده بگیرند.

  عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه گزارش ها باید راهگشا باشد، ادامه داد: اگر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توضیح دهند چه وضعیتی دارند می‌توان برای برآورد مشکلات و اصلاح قانون عمل کرد.

  در ادامه کمال علیپور خنکداری ضمن تقدیر و تشکر از کمیسیون امنیت گفت: موضوع مهم حمایت از روستاها و این که چگونه در جهت رشد و توسعه آن‌ها گام برداریم باید از اولویت‌های کشور باشد که سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها شود. باید به روستاها جهت ارتقاء شاخص‌های روستایی کمک شود.

  نماینده مردم قائمشهر،‌ سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند سال گذشته نتوانستیم کارهایی انجام دهیم که مردم در روستاها بمانند، افزود: بسیاری از راه‌های روستایی ما، روکش آسفالت نشده‌اند و وضعیت آسفالت بسیاری از آن‌ها نامناسب است. به همین منظور برای راه‌های روستایی حواله قیر رایگان در نظر گرفته شد که امسال به ۲ میلیون و ۴۰۰ تن افزایش پیدا کرده است.

  وی با اشاره به اینکه طرح‌های هادی کمک فراوانی به عمران روستاها کرده است،‌ ادامه داد: شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باید استقلال مالی داشته باشند و روی پای خود بایستند. ۱۵ درصد حجم قیر برای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کمک شایانی به این شهرها است که درآمد مناسبی ندارند.

  عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با بهره‌مند کردن از ارتباطات مسیرهای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستایی می‌توان این روستاها را ایمن و استاندارد کرد و امیدواریم که مشکل ارتباط بین ۳ دستگاه وزارت راه و کشور و بنیاد مسکن حل شود.

  حامد قادرمرزی با تاکید بر اینکه حاشیه‌نشینی در شهرها به ضرر کشور است، گفت: باید کاری کنیم که جمعیت روستایی انگیزه ماندگاری در روستاها را داشته باشد، در حال حاضر مهاجرت معکوس رخ نداده و فقط عده‌ای برای خانه‌های دوم از روستاها استفاده می‌کنند.

  نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ سال از عمر آسفالت روستایی می‌گذرد، ادامه داد: با این روکش می‌توان مانع تخریب آسفالت روستاها شد. البته تعداد زیادی از روستاها هنوز راه ‌آسفالته ندارند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باید بهسازی شوند، تصریح کرد: در بسیاری از روستاها بنیاد مسکن شروع به احداث پیاده‌رو و جدول‌گذاری کرده اما در برخی از این روستاها قیر در اختیار ندارد.

  در ادامه مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه در سال گذشته مجموعاً ۵۰۰ هزار تن قیر برای راه‌های روستایی اختصاص داده شده بود، گفت: در بودجه سال ۹۴ با حرکت رو به جلو و افزایشی، حجم این قیر به ۲ میلیون تن رسید، اما مشکلی که در این میان وجود داشت، تعیین نکردن مرجعی برای تحویل گرفتن آن بود.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مشکلات درآمدی فراوانی دارند، تصریح کرد: با تصویب این بند راه‌های روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از روکش آسفالت بهره‌مند می‌شوند.

  سید مهدی موسوی‌نژاد نیز درخصوص این موضوع گفت: یکی از اقدامات مهمی که در بودجه سال ۹۴ صورت گرفت توجه به راه‌های روستایی و ایمن‌کردن آنها بود، راه‌هایی که محل عبور و مرور روستاییان است.

  وی با بیان اینکه جمعیت روستایی از حداقل امکانات برخوردارند، افزود: روستاییان از زیرساخت‌های رفاه شهری برخوردار نیستند و یکی از مشکلات عمران روستایی در حوزه اجرا موازی‌کاری بین نهادهای مختلف است.

  نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، جاده‌های بین روستایی و روستاها به شهرها باید ایمن‌سازی شود.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیر رایگان در اختیار روستاها قرار گیرد، گفت: با این حرکت شاهد جنبش در خدمات‌رسانی و عمران راه‌های روستایی خواهیم بود.

  احمد امیرآبادی فراهانی نیز در ادامه گفت:‌ در کمیسیون تلفیق در این رابطه بحث‌های فراوانی صورت گرفت و قرار بر این شد که شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه مسلم است روستاهای کشور مشکل آسفالت و راه دارند و باید با این کار تکلیف وزارت راه، شهرداری‌ها و بنیاد مسکن مشخص شود./
  منبع : http://icana.ir/Fa/News/285428

   

   

» بازگشت | تاریخ : 1395/03/17 - 12:01 | توسط : admin | بازدیدها : 1417 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Design : khafhosting.ir | سرویس RSS خبری : RSS خبریRSS خبری | طراحی ومیزبانی:خواف هاستینگ 09334732030